home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Natalia Piotrowska – mistrzyni baristów Polski i Irlandii, założycielka i właścicielka palarni kawy Bless Coffee Roasters w Olsztynie oraz sklepu stacjonarnego z autorską kawą.

Wicemistrzyni Baristów Polski 2019, Mistrzyni Baristów Polski 2017 i reprezentantka Polski na Mistrzostwa Świata Baristów w Seulu, dwukrotna Mistrzyni Baristów Irlandii oraz zdobywczyni siódmego miejsca w Mistrzostwach Świata Baristów jako reprezentantka Irlandii. Od dwóch lat jest właścicielką palarni kawy Bless Coffee Roasters w Olsztynie, od roku prowadzi także sklep stacjonarny z kawą przy ul. Dąbrowszczaków w Olsztynie.

W irlandzkiej restauracji, w której pracowała w 2008 roku  została wysłana na podstawowe szkolenie dla baristów, które było tak  interesujące, że zaczęła dużo czytać na temat kawy a potem zaczęła brać udział  w konkursach  dla baristów. W 2010/2011 roku po raz pierwszy spróbowała  swoich sił w takim konkursie.  Stopniowo zaczęła traktować pracę baristy jako profesję poświęcając setki godzin na treningi. Ponad profesję zaangażowana była w rozwój restauracji na szczeblu menadżerskim odpowiadając za rozwój firmy oraz szkolenie stałych i nowych pracowników.

W 2015 po raz pierwszy zdobyła tytuł Mistrza Baristów Irlandii i reprezentowała Irlandię na Mistrzostwach Świata w Seattle. Warsztat zdobywała współpracując z Mistrzami Baristów innych krajów oraz Mistrzem Świata w tej dziedzinie, zdobywając doświadczenie w Irlandii i Australii. W roku 2016 obroniła tytuł i zajęła 7 miejsce na 60 krajów reprezentując Irlandię na Mistrzostwach Świata Baristów. Rok 2015 to także moment rozpoczęcia indywidualnej pracy konsultingowej w zakresie branży kawowej na terenie Irlandii oraz zajęcie miejsca w finale regionalnym w kategorii Best Business Idea (Najlepszy Pomysł na Biznes) w konkursie Irish Best Young Enterpreneur 2015 (konkurs Najlepszy Przedsiębiorca Irlandii 2015).

Własną palarnię kawy Bless Coffee Roasters w Olsztynie prowadzi od 2017 roku. Dba  w niej o  każdy szczegół, o warunki przechowywania zielonego ziarna, wkłada dużo pracy w proces wypalania ziaren w taki sposób, aby smak i aromat jej kaw był jak najlepszy. Edukuje konsumentów, aby wiedzieli czego od dobrej kawy wymagać i aby pozyskiwali świadomość na temat kaw wysokiej jakości segmentu speciality. W ofercie ma kawy z wielu kontynentów stale poszerzając swoją ofertę, spotkać można kawy z Rwandy, Kenii, Etiopii, Hondurasu, El Salwadoru, Kolumbii, Gwatemali, Nikaragui, Peru, Kostaryki oraz Brazylii. Zaopatruje klientów w całej Polsce i za granicą, prowadzi sklep stacjonarny i internetowy.

Bless Coffee Roasters organizuje również warsztaty kawowe, które są okazją do poznania świata kaw wysokiej jakości, podstawowych technik parzenia kaw metodami alternatywnymi. Warsztaty tego typu to okazja do zapoznania się z tym, w jaki sposób różnego rodzaju czynniki takie jak temperatura wody, stopień zmielenia kawy oraz jakość ziaren kawy wpływa na finalny efekt w filiżance. Uczestnicy warsztatów mają możliwość poznania charakterystyki jednej z najbardziej pożądanych kaw na świecie np. Geishy, która w gronie innych kaw bardzo wysokiej jakości jest serwowana także na co dzień w sklepie stacjonarnym.

Ponad pracę związaną z prowadzeniem palarni oraz sklepem stacjonarnym i internetowym, Bless Coffee Roasters zajmuje się także pracą z podmiotami zewnętrznymi pod względem projektów takich jak audyty jakości, projekty opracowań wiedzy i merytoryki wraz z projektami szkoleniowymi oraz projektami motywacji pracowników, współpracuje przy realizacji produktowych nagrań telewizyjnych, współpracuje z producentami sprzętu tworzonego dla branży kawowej realizując tego typu usługi dla dużych marek w Polsce i poza jej granicami.

Bless Coffee Roasters oferuje także usługi konsultingowe, warsztatowe i szkoleniowe obejmujące zakres tworzenia biznesu związanego z serwisem kawy od podstaw, czego przykładem jest ostatnio powstały sklep z kawą Coffee Shop Happy People w Gdyni w pełni prezentujący wyłącznie kawy Bless Coffee Roasters.

Jednocześnie do prowadzonej działalności Natalia Piotrowska od listopada 2016 roku pracuje w banku, z wykształcenia ukończyła Zarządzanie w Biznesie i Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Urodzona w Lidzbarku Warmińskim, od końca 2016 Olsztyn to jej miejsce, gdzie żyje i prowadzi działalność