home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Marzena Czaplicka - Dyrektor Generalny firmy Mebelux Sp. z o.o. w Ostródzie

Marzena Czaplicka z determinacją i ogromnym zaangażowaniem od 11 lat prowadzi fabrykę mebli biurowych Mebelux. Zarządza fabryką zatrudniającą obecnie 78 osób, o obrocie rocznym 18 mln złotych. W przeciągu ostatnich 2 lat pozyskała dla firmy finansowanie w wysokości 4,5 mln złotych ze środków zewnętrznych.

Do zawodu menedżerki została dobrze przygotowana. Studiować zarządzanie zaczęła w Olsztynie w Wyższej Szkoła Informatyki i Zarządzania, potem była Wyższa Szkoła Zarządzania w Płocku, Zarządzanie administracją, studiowała już w Minnesocie USA, a następnie Zarządzanie, MBA University of New Brunswick w Kanadzie.<o:p></o:p>

Fabryka mebli biurowych "MEBELUX" w Ostródzie istnieje na rynku od 1995 roku. Produkcja mebli odbywa się w nowoczesnych obiektach o łącznej powierzchni 10.000 m² przy użyciu profesjonalnych linii technologicznych (obrabiarki sterowane numerycznie) do obróbki płyt wiórowych laminowanych melaminą. Jakość materiałów użytych do produkcji, profesjonalna obsługa i poziom sprzedaży stawiają tę firmę w czołówce polskich producentów mebli biurowych. Ich produkty są dystrybuowane zarówno w kraju jak i zagranicą. 

Marzena Czaplicka posiada również fascynującą pasję do sportów, raczej uznawanych za ekstremalne. Kocha rower, łyżwy, narty zjazdowe i biegowe. Wjechała rowerem na wysokość 4800 m n.p.m. w Himalajach, rocznie przejeżdża ok 12 tys. km rowerem zarówno po lokalnych trasach jak i biorąc udział w międzynarodowych wyprawach. Zimą na specjalistycznych łyżwach pokonuje na mazurskich jeziorach jednorazowo odcinki od 50 do 100 km, brała udział w maratonie łyżwiarskim w Kuopio, w Finlandii.   

Nie jest jej celem jednak wygrana, czy rywalizacja w grupie, tylko czysta przyjemność wynikająca z uprawiania sportu.