home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Aneta Orłowska - założycielka Centrum Tańca Cadmans w Elblągu

Aneta Orłowska Centrum Tańca założyła razem z mężem Andrzejem w 2010 roku. 
Promuje taniec wśród mieszkańców regionu, a poprzez taniec i towarzyszące mu zajęcia ogólnorozwojowe stara się upowszechniać zdrowy styl życia. Dzięki sukcesom w turniejach i konkursach krajowych i zagranicznych oraz poprzez pokazy na imprezach sportowych promuje Elbląg jako prężnie rozwijający się ośrodek w zakresie edukacji tanecznej.
Pierwsze kroki na parkiecie stawiała w wieku 4 lat, zaczynając od baletu. Następnie tańczyła w zespołach: Kalinka, Ziemia Elbląska, Młody Elbląg, by w końcu zająć się tańcem towarzyskim. Tańcząc w parze z mężem Andrzejem Orłowskim w formacji Jantar w 1999 zdobyli Mistrzostwo Świata Formacji Standardowych. Jako para tancerzy wielokrotnie zdobywali tytuł mistrzów i wicemistrzów Polski. Zarówno Aneta, jak i Andrzej są tancerzami najwyższej, międzynarodowej klasy S. 
Przez trzy lata byli instruktorami tańca w Cadmans Dance Centre w Manchester, gdzie szkolili się również w innych stylach tanecznych.
Prowadzona przez nią szkoła tańca zrzesza ponad 200 osób biorących udział w różnych formach tanecznych: od baletu klasycznego, przez taniec towarzyski, latino, cheerleading, modern jazz, taniec współczesny, gimnastyka artystyczna, akrobatyka, orientalny, po taniec nowoczesny, hip-hop, dancehall.
Zespoły we wszystkich stylach tanecznych prezentują wysoki poziom tańca, czego przykładem są dobre wyniki na turniejach tanecznych w Polsce i zagranicami naszego kraju.
Zespół latino solo prowadzony przez Anetę Orłowską "Cocca Cadmans", który tworzą kobiety aktywne zawodowo, ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski, Mistrza Europy jak również Mistrza Świata.
Drużyny „Cheerleaders Cadmans”, którego głównym trenerem/koordynatorem jest Aneta Orłowska, mają na swoim koncie wysokie wyniki w tym tytuł Mistrza Polski, po którym zostały powołane do kadry narodowej, reprezentując nasz kraj na arenie światowej. Największym sukcesem „Cheerleaders Cadmans” było zdobycie tytułu mistrza Europy.
Aneta Orłowska jest organizatorem corocznych Spektakli Tanecznych, w elbląskim teatrze im. Aleksandra Sewruka. Na deskach teatru bierze w nich udział ponad 200 tancerzy przedstawiających taniec i jego różne formy. Od dziewięciu lat każda Gala Centrum Tańca Cadmans otwierana jest przez Anetę i Andrzeja Orłowskich przepięknym pokazem tanecznym.