home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Sława Tarasiewicz – regionalistka, znawczyni kuchni Mazur, właścicielka pensjonatu agroturystycznego Trzy Świerki koło Gołdapi.

Z wykształcenia magister resocjalizacji - z wyboru mieszkanka wsi, właścicielka pensjonatu agroturystycznego Trzy Świerki koło Gołdapi. Jest laureatką wielu konkursów: „Różne Oblicza Sukcesu”, „Ambasador Przedsiębiorczości”; posiadaczka tytułów: „Kobieta Niezwykła” i Wielki Mistrz Jadła Mazurskiego. W maju 2017, "Trzy Świerki" uzyskały rekomendację "Miejsca Przyjaznego Rowerzystom" na szlaku Green Velo.

W starym mazurskim domu nad jeziorem Ostrówek organizuje wypoczynek miłośnikom przyrody, ciszy, astronomii, ornitologii, fotografii oraz czynnego wypoczynku. Gospodarstwo powstało w 2000 roku, oferuje swoim turystom znakomitą kuchnię regionalną opartą na produktach ekologicznych i jako pierwsze w powiecie należy do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. TRZY ŚWIERKI to Najlepsza Usługa Turystyczna na Warmii i Mazurach w 2010 roku. Wiele czasu poświęca na prace społeczne. 

Większość sukcesów zawodowych odniosła po 50-tce. W wieku 40-lat rzuciła miasto i na wsi stworzyła pensjonat, który został m.in. wpisany na listę 10 Hitów Wiejskiej Turystyki Ministerstwa Rolnictwa. Zdobyła nagrodę marszałka województwa za najlepszą usługę turystyczną. Jest zwyciężczynią wielu konkursów kulinarnych. Stworzyła przy swoim pensjonacie scenę artystyczną, na którą zaprasza wielu artystów. Była organizatorka pierwszego spływu kajakowego do Obwodu Kaliningradzkiego. Pomimo wielu trudnych sytuacji życiowych – m.in. zostawił ja mąż z kredytami – nie tylko spłaciła wszystko, ale wciąż rozbudowuje swój pensjonat – stworzyła Domek Trapera i Izbę Regionalną. 

Jest członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Wydała kilka książek, m.in. Gołdapskie obrazy czasów minionych opartej na jej kolekcji pocztówek z Puszczy Rominckiej.

Prowadzi różne programy edukacyjne - jej pensjonat jest Zagrodą Edukacyjną. Na Kongresie Kobiet wyróżniona tytułem Ambasadorka Przedsiębiorczości.

Sława Tarasiewicz: „Mam zamiar w przyszłości - (już niedługo, po przejściu na zasłużoną i wypracowaną emeryturę) przekazać: dyplomy, puchary statuetki, które zdobyłam przez ostatnie lata w branży turystycznej  oraz 11 tomów kronik zapisanych przez turystów z całego świata”. 

2017, maj - "Trzy Świerki" uzyskują rekomendację "Miejsca Przyjaznego Rowerzystom" na szlaku Green Velo 

2016, 2015, 2014 - "Trzy Świerki" laureatem konkursu kulinarnego Smaki Warmii, Mazur i Powiśla - nagrodzone "smalec niedźwiedzi" i "romincka herbata", "Romincki smalec rydzowy" oraz "Prawdziwki i rydze marynowane", "spyrka po puszczańsku" i "rominckie chipsy"

2014, wrzesień - "Trzy Świerki" otrzymują certyfikat na produkt Warmii i Mazur "Śladami Cesarza Wilhelma II"

2013 - "Trzy Świerki" umieszczone zostały w dziesiątce flagowych usług turystycznych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

2012 - Certyfikat Ambasadora Przedsiębiorczości - pierwsza Gołdapianka i jedna z 4 kobiet na Warmii i Mazurach. Tutaj mapa sieci ambasadorów.

2011 – I i II miejsce w konkursie na najlepszą potrawę regionalną "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" za potrawę Piernik Romincki, Kaczka po romincku i romincki smaczek

2010 - Laureat w konkursie Smaki Warmii, Mazur i Powiśla i Najlepsza Usługa Turystyczna Na Warmii i Mazurach

2009 - Członek Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego "Culinary Heritage" i Członek "Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury, Powiśle"

2008 - Nagroda w Konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo

2007 - Tytuł "Wielkiego Mistrza Jadła Mazurskiego"

2006 - ODZNAKA HONOROWA ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI

2005 - Laureatka konkursu KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA

2005 i 2006 - wyróżnienie w Konkursie Kobieta Niezwykła

2002 - Trzy Świerki - laureatem II miejsca na Warmii i Mazurach w konkursie Zielone Lato

2002 - Laureat II miejsca w Polsce na Najlepszy Obiekt Turystyki Wiejskiej