home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Katarzyna Grabińska – założycielka, pedagog, choreograf zespołu PRACOWNIA TAŃCA PRYZMAT, animator kultury, prezes Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA marząca o powstaniu zawodowego Teatru Tańca w Olsztynie.

Zespół PRYZMAT prowadzony przez Katarzynę Grabińską, który istnieje od ponad 10 lat, jest nie tylko wizytówką kultury Olsztyna, ale także ruchu amatorskiego w  regionie warmińsko-mazurskim. 

Katarzyna Grabińska to absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Hogeschool AVANS w Bredzie, w Holandii, szkoły choreografii scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie oraz licznych konferencji, warsztatów w Polsce i zagranicą. Pasjonatka kitesurfingu. W ramach fundacji ARToffNIA i zespołu Pracowni Tańca PRYZMAT prowadzi regularną działalność́ repertuarową i edukacji artystycznej dzieci i młodzieży.  Wraz z zespołem bierze udział w realizacjach, stale współpracując z instytucjami kultury; Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium czy Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie (realizacja choreografii między innymi oper: „Jaś i Małgosia” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, „Amahl i nocni Goście” i "Sztukmistrz z m. Lublina" w reżyserii Janusza Kijowskiego, projektu "Księżyc w Poetyce Pink Floyd", "The Best of Queen Show" czy premiery autorskich spektakli „The Selfies”, "WAR-iacja", widowiska tanecznego "Gra o Taniec", "5 Żywiołów").

Jest pomysłodawcą projektów międzynarodowych tj. rezydencja artystyczna w Barcelonie, projekt MISJA IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN, projekt z Anną Piotrowską na Sycylii, udział w festiwalu DELTEBRE DANCE FESTIVAL w Hiszpanii i ALTOFEST w Neapolu.

Laureatka wielu nagród regionalnych i krajowych za dokonania w dziedzinie choreografii (m.in. nagroda w konkursie choreograficznym za choreografię "Over Ground" podczas 7 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA Tarnów 2017), nagroda indywidualna za choreografię "Potęga Słów" za najlepszy spektaklu konfrontacji podczas Konfrontacji Kompozycji Tanecznych Teatrów Tańca I Ruchu w Opolu 2017, nagroda indywidualna za choreografię "Over Ground" podczas Konkursu Teatrów Tańca w Kieleckim Teatrze Tańca 2017, stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014, stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna 2015, nagroda za twórczość artystyczną FUNDACJI ŚRODOWISK TWÓRCZYCH oraz Prezydenta Miasta Olsztyna, nagroda indywidualna za choreografię "Potęga Słów" podczas Turnieju 1000 Lakes Cup 2017, nagroda indywidualna za pracę z zespołem podczas Festiwalu KONTRAKCJE 2016 w Teatrze Tańca DF w Krakowie, choreograf turnieju podczas Turnieju 1000 Lakes Cup 2016.