home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Wybrano Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2018

Już po raz dwudziesty honorowane będą wyjątkowe kobiety z Warmii i Mazur z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet. Uroczystość odbędzie się 7 marca o godz. 17.00 w Hotelu Park przy ul. Warszawskiej 119 w Olsztynie.  

Publiczność podziwiać będzie dokonania Złotej Dziesiątki pań wyróżnionych podczas Wyborów Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur oraz głównej laureatki, która symbolizując w danym roku sukcesy kobiet otrzyma statuetkę z rąk włodarza województwa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP, Gustaw Marek Brzezin oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

W tym roku tytułem Kobiety Sukcesu Warmii i Mazury 2018 wyróżnione będą panie:

1. Alla Pichevska-Cirut – graficzna komputerowa, właścicielka agencji CirutDesign.

2. dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska – pracownik naukowy UWM w Katedrze Analizy Rynku i Marketingu. 600 374 017, 

3. Lidija Vukić – specjalistka w obszarze mediów społecznościowych, współzałożycielka sieci partnerskiej i członek zarządu TalentMedia.

4. Joanna Wilk-Yaridiz – założycielka i prezes Fundacji dla Rodaka działającej na rzecz pomocy rodakom pozostającym poza granicami kraju, szczególnie tym za wschodnią granicą.

5. Magdalena Markiewicz – założycielka Ogrodów Pokazowych i Motylarni w Marcinkowie k.Mrągowa, pisarka, edukatorka.

6. Katarzyna Grabińska –założycielka w Olsztynie Zespołu Tańca Nowoczesnego „PRYZMAT”, instruktor, choreograf, animatorka kultury.

7. Monika Dąbrowska –pomysłodawczyni i organizatorka ogólnopolskiej inicjatywy pn. „Bieg na sześć łap” promującej bieganie z psami ze schroniska.

8. Jadwiga Abramowicz - wiceprezes Stowarzyszenia „Iławski Klub Amazonki”.

9. Magdalena Lewkowicz - wicestarosta powiatu mrągowskiego od  lipca 2016 r., nauczycielka historii, Ambasador Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

10. Sława Tarasiewicz – regionalistka, znawczyni kuchni Mazur, właścicielka pensjonatu agroturystycznego „Trzy Świerki” koło Gołdapi.

W kapitule wyborów zasiadali:

1. Sylwia Jaskulska – wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego; 

2. Ewa Domaradzka-Ziarek – inicjatorka i organizatorka Wyborów Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur, prezes Fundacji Moda na Warmię i Mazury;

3. Joanna Warecha – dziennikarka, kierownik Redakcji Programu Regionalnego TVP Olsztyn;

4. Elżbieta Lendo - współwłaścicielka Centrum Doradztwa Europejskiego i Finansowego,  prezes Condohotels Management;

5. dr Magdalena Golińska-Konecko - dziennikarka Regionalnej Telewizji ReTv, pracownik UWM w Instytucie Dziennikarstwa i Nauk Społecznych;

6. Teresa Kocbach - dyrektor Hospicjum w Olsztynie, Prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium”;

7. Małgorzat Ofierska - prezes Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście;

8. Alina Stasiak - producentka w Telewizji Kopernik, autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?”, właścicielka Agencji IMAGE TEAM; 

9. Bożena Ziomek – Dyrektor Olsztyńskiej Szkoły Biznesu, trener, couch; 

10. Tamara Jesionowska – dziennikarka, wiceprezes Stowarzyszenia Kosowo-Polska.

11. Łukasz Bogdanowicz – wydawca olsztyńskiej karty VIP, właściciel olsztyński portal zniżkowy Rabatol.pl.