home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Lidia Panfil

Właścicielka marki Uncommon oraz prezes fundacji Be First.

Lidia Panfil – urodziła się w 1985 roku w Olsztynie. Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała początkowo w Stanach Zjednoczonych dzięki wyjazdom studenckim oraz w krajowych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.

Dwa lata temu porzuciła pracę w urzędzie i zdecydowała się stworzyć własną markę odzieżową – Uncommon Ethical Streetwear (http://www.uncommon.eu/index.html). Promuje etyczną modę i społecznie odpowiedzialny biznes. Jako przedsiębiorca i projektantka stawia nie tylko na ekologiczne materiały i trwałość ubrań, ale również dba o najwyższe standardy pracy. Współpracuje z polskimi szwalniami, ale planuje rozszerzyć sieć dystrybucji również poza granicami kraju.

O olsztyńskiej marce Uncommon pisały nie tylko branżowe – zarówno krajowe, jak i zagraniczne ­– media, m.in. HandEye Magazine New York. Samą projektantkę można było zobaczyć w regionalnej telewizji, gdzie niejednokrotnie zabierała głos w kwestii etycznej mody i odpowiedzialnej produkcji.

Uncommon nie jest jednak jedyną inicjatywą Lidii Panfil. Kolejną jest Fundacja Kreowania Przedsiębiorczości Be First, organizacja stworzona z myślą o promowaniu przedsiębiorczości, szczególnie wśród kobiet. Ma również przyczyniać się do szerzenia wiedzy o biznesie i ekonomii w regionie oraz pomóc współpracującym z nią osobom realizować się zawodowo – wspierać, rozwijać i być źródłem pozytywnej motywacji.  

Choć Uncommon i Be First angażują Lidię Panfil nie tylko zawodowo, stara się zawsze wygospodarować w swoim kalendarzu czas wolny, który najchętniej spędza z bliskimi. Myśli o założeniu rodziny, aby, oprócz roli bizneswoman, sprawdzić się jako mama.