home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Joanna Jędrzejczyk

Sportowiec, mistrzyni muay thai, czyli boksu tajskiego.

 

Joanna Jędrzejczyk – urodziła się w 1987 roku w Olsztynie. Sztuki walki trenuje już od 11 lat, nie tylko w stolicy Warmii – przez dwa lata doskonaliła swoje umiejętności w Holandii, a pół roku w Tajlandii. W muay thai, czyli boksie tajskim, plasuje się w ścisłej czołówce, promując nasz kraj region za granicą. Sześciokrotna mistrzyni świata i Europy może się pochwalić zawodowym mistrzostwem świata WKN (World Kickboxing Network) i IFMA (International Federation of Muaythai Amateur). W tej ostatniej kategorii, jak i w WKF (World Kickboxing Federation) i WMC (World Muaythai Council) wywalczyła również złoto w zawodowych mistrzostwach na szczeblu europejskim.  

W boksie tajskim była wielokrotnie nagradzana jako mistrzyni Polski, ma też złoty medal Pucharu Europy. Od dwóch lat startuje również w MMA (Mixed Martial Arts) i jest związana z olsztyńskim klubem Arrachion. Jędrzejczyk ma na swoim koncie również udany debiut w amerykańskim UFC (w lipcu 2014 roku jako pierwsza Polka zadebiutowała w UFC).

Walki, które są dla Joanny Jędrzejczyk zarówno pracą, jak i pasją, wypełniają jej większość kalendarza. W czasie wolnym od zawodów, jeśli takim dysponuje, lubi spotykać się z przyjaciółmi w swoim rodzinnym mieście. Jak przystało na sportowca, ma zdrowe hobby – od około trzech lat systematycznie zbiera buty sportowe, których ma już około 50 par, ale wciąż uzupełnia swoją kolekcję.

Osiągnięcia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_J%C4%99drzejczyk