home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Elżbiet Sujka

Lekarz stomatologii, właścicielka gabinetów stomatologii estetycznej. Specjalizuje się między innymi w implantologii.

Od lat edukuje dzieci, jak dbać o zęby. W ubiegłym roku zrealizowała akcję społeczną „Pokaż ząbki”, w której przebadała ponad 150 dzieci i młodzieży aparatem laserowym do wczesnego wykrywania próchnicy, w tym podopiecznych Stowarzyszenia ARKA w Olsztynie. Wyniki potwierdziły groźne statystyki, które mówią, że ponad 80% dzieci ma próchnicę. Wobec nadmiernego spożywania słodyczy i słodkich napojów w codziennej diecie oraz braku stałej opieki stomatologicznej w szkołach.  Przyszłość zdaniem Elżbiety Sujki jawi się w ciemnych barwach. Grozi nam „bezzębne” społeczeństwo. Już teraz przeciętny Polak w wieku 35 lat nie ma 8 zębów, zaś w wieku 60 lat co czwarty nie ma ich wcale. Do stomatologa trafiają niemowlęta z pierwszymi ząbkami zaatakowanymi próchnicą. Akcja „Pokaz ząbki” miała za zadanie nagłośnić ten problem w naszym województwie. Wobec braku systemowych rozwiązań należy inspirować gminy do tworzenia w szkołach gabinetów stomatologicznych.
Elżbieta Sujka to przykład kobiety, której ambicją jest być dobrą w tym, co się robi, najlepszą, jak to tylko jest możliwe. U szczytu swojej kariery zawodowej z satysfakcją patrzy na rezultaty tych wszystkich wyborów życiowych, do których trzeba było odwagi.
Po latach praktyki stomatologicznej w szkolnych gabinetach i spółdzielni lekarskiej, jako jedna z pierwszych stomatologów w Olsztynie  założyła w 1990 roku prywatny gabinet. Dużo trudu kosztowało wtedy zdobycie kredytu. Niektórzy dziwili się,  inni zazdrościli. Pacjenci mieli możliwość „naprawy zębów” lepszymi materiałami  niż te powszechnie stosowane w gabinetach. Po wiedzę i nowinki trzeba było stale jeździć na konferencje w kraju i za granicą. Wiele kosztowały szkolenia dotyczące wprowadzanych do gabinetów nowości. Jednak pacjenci zawsze  to doceniali i doceniają.
To dzięki nim zdobyła Elżbieta Sujka zdobyła tytuł Dentysta Roku 2012,  przyznawany przez serwis Portal Dentystyczny.pl. Otrzymała również nagrodę Platinum Program 2013 za wkład w rozwój implantologii i upowszechnianie leczenia implantologicznego wśród pacjentów oraz  Top Design Gabinety Stomatologiczne - nagrodę jurorów w plebiscycie TOP DESIGN 2012 Gabinety Stomatologiczne za pozytywne zmiany jakie zaszły w polskiej stomatologii na przestrzeni ostatnich 20 lat, dzięki którym Pacjenci czują się w jej klinice  komfortowo i bezstresowo.
Elżbieta Sujka nie spoczywa na laurach. Oprócz coraz to nowych szkoleń zawodowych, które są podstawą rozwoju jej gabinetów, inwestuje też w szkolenia  tzw. miękkie całej swojej kadry. Potrafi na takie szkolenia pozyskać unijne fundusze. Nie zraża się niepowodzeniami.  Wcześniej skorzystała z funduszy unijnych na wyposażenie gabinetów.
Dr Elżbieta Sujka jest członkiem elitarnej Polskiej Akademii Stomatologii  Estetycznej PASE przy Amerykańskiej Akademii Stomatologii  Estetycznej oraz Fundacji Medycyny Anti-Aging. Wcześniej należała do  Stowarzyszeni Polskich Lekarzy Dentystów i innych organizacji zawodowych.  Są to stowarzyszenia, gdzie spotykają się lekarze z lekarzami i praktycy praktykom przekazują swoją wiedzę. Postawiła w swoim życiu na dziedzinę, którą pokochała i wciąż czerpie satysfakcję z zadowolonych pacjentów. Elżbieta Sujka jest członkinią Międzynarodowego Forum Kobiet w Olsztynie.

https://www.youtube.com/watch?v=StgFwjFvwpg