home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Alina Szynaka

Wiceprezes  firmy Szynaka Meble z siedzibą w Lubawie, jednego z największych w Polsce producentów mebli.

Firma jest filarem Grupy Meblowej Szynaka, w skład której wchodzi  6 nowoczesnych zakładów produkcyjnych: Fabryka Mebli Szynaka, MM Szynaka Living, MM Szynaka Interline, Szynaka Meble, Szynaka Classic, Wolsztyńska Fabryka Mebli oraz własne Centrum Wystawienniczo - Logistyczne.

Grupa Szynaka Meble to 800 mln zł obrotu rocznie, w tym 40% eksportu.
Alina Szynaka jest współwłaścicielka Grupy Szynaka Meble. W rankingu (2013) 100 najbogatszych kobiet miesięcznika WPROST znalazła się na 22 pozycji z majątkiem 178 mln zł. Na tej liście są takie panie jak Grażyna Kulczyk (I pozycja) i Aldona Wejchert (3 pozycja).

Alina Szynaka jest w stabilnym związku, od początku wspierała męża w jego działaniach biznesowych. Wspólnie dochowali się czwórki dorosłych dzieci i wnuków. Gdy samodzielne dzieci nie potrzebowały już opieki mamy, Alina Szynaka 15 lat temu zdecydowała, że aktywnie włącza się w działania firm grupy Szynaka.

Firma, którą współzarządza znana jest z zaangażowania w ochronę środowiska, co potwierdza przez odpowiednie systemowe zarządzanie: zasobami, energią i wpływem na środowisko, zgodne z międzynarodowymi standardami: ISO 14001:2004. Dbałość o środowisko manifestuje także przez realizowanie zakupów materiałów drewnianych lub drewnopochodnych od dostawców zaangażowanych w łańcuch kontroli pochodzenia produktu, zgodny ze standardem FSC® CoC. Obecnie dzięki współpracy z ponad 350 salonami partnerskimi w Polsce i eksportem mebli do ponad 40 krajów na świecie firma osiąga ok. 800 mln zł przychodów rocznie. Alina Szynaka to solidny i godny zaufania pracodawca, zapewniający ponad 3000 pracownikom stabilne miejsca pracy.
Alina Szynaka aktywnie uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych  i społecznych.