home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet 7 marca 2015 r. odbędzie się XVII edycja Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur. Uroczyście uhonorowana zostanie  Złota Dziesiątka pań wyróżnionych podczas Wyborów Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur.

Trzynaście znaczących osobowości regionu spośród 23 zgłoszonych kandydatur dokonało w poniedziałek 16.02 wyboru Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur. Laureatkami zostały (w kolejności alfabetycznej):
1. Ewa Cichocka z Olsztyna –prezes Stowarzyszenia Jestem Pomagam Wspieram w Olsztynie, którego celem jest pomoc chorym na nowotwory oraz organizacja akcji rejestracji dawców szpiku;
2. Halina Irena Faj z Węgorzewa – starosta węgorzewska II kadencji;
3. Beata Januszko – Giergielewicz z Olsztyna – specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii i transplantologii klinicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym;
4. Joanna Jędrzejczyk z Olsztyna –mistrzyni muay thai (boksu tajskiego), sześciokrotna mistrzyni świata i Europy WKN i IFMA;
5. Teresa Kacperska z Węgoja k. Biskupca - Dyrektor Zespołu Szkół Węgojskiego Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej CEL, kierownik Zespołu Regionalnego „Węgojska Stróżka”;
6. Maria Kasprzycka z Elbląga - dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu;
7. Anna Sarnowska z Olsztyna - założycielka, choreograf i kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „JEDWABNO”;
8. Elżbieta Sujka z Olsztyna - stomatolog z 30 letnim stażem, właścicielka gabinetów stomatologii estetycznej w Olsztynie, inicjatorka akcji społecznej „Pokaż ząbki”;
9. Alina Szynaka z Lubawy – wiceprezes Szynaka Meble z siedzibą w Lubawie, jednej z największych w Polsce firm produkujących meble;
10. Lidia Panfil z Olsztyna - właścicielka marki odzieży damskiej Uncommon oraz prezes fundacji Be First;

W kapitule zasiadali:
1. Urszula Pasławska – posłanka na sejm, laureatka Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2007;
2. Henryk Łańko – członek zarządu Radia Olsztyn;
3. Wioletta Sokół – prawnik, dyplomata, była radca i wicekonsul polskich placówek dyplomatycznych na Wschodzie, laureatka Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2014;
4. Dorota Wcisła z Elbląga - członkini Rady Programowej olsztyńskiego oddziału Telewizji Polskiej, właścicielka Oficyny Wydawniczej OKO;
5. Antoni Celmer - Rzecznik praw Pacjenta, prezes Fundacji Onkologia w Olsztynie;
6. Piotr Wasześcik – Dyrektor Telewizji Mazury, Sekretarz Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne;
7. Tadeusz Ratyński, I z-ca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie;
8. Jakub Starowieyski - redaktor naczelny serwisu internetowego Kurier Olsztyński;
9. Agnieszka Łobacz – wiceprezes Stowarzyszenia z Uśmiechem, organizatora Festiwalu BabaFest i współzałożycielka Instytutu Rozwoju Człowieka;
10. Anna Ciesielska – prezydent elekt Rotary Club Olsztyn Varmia;
11. Helena Piotrowska - pisarka, animatorka kultury, laureatka Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2013;
12. Beata Rychta – z-ca prezes Międzynarodowego Forum Kobiet w Olsztynie;
13. Ewa Domaradzka-Ziarek – inicjatorka Wyborów Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur i organizatorka Gali, prezes Międzynarodowego Forum Kobiet w Olsztynie, Prezes Fundacji „Moda na Warmię i Mazury”.