home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Katarzyna Donimirska

Pomysłodawczyni idei marki OLSZTYN KOCHAM, właścicielka Agencji Reklamowej KAID.

 

Katarzyna Donimirska to rodowita olsztynianka, związana z regionem zawodowo i emocjonalnie współtworzy kulturalną wizytówkę Olsztyna. Od 7 lat organizatorka wydarzeń kulturalnych sygnowanych marką OLSZTYN KOCHAM, której jest autorką i promotorką.
Idea integracji mieszkańców wokół Olsztyna to jej kierunek działania i mianownik większości  podejmowanych przedsięwzięć. Aktywność zawodowa nierozerwalnie przeplata się z pasją przy współtworzeniu tożsamości kulturalnej Olsztyna. Z wyboru - właścicielka Agencji Reklamowej, z pasji aktywnie podróżująca po świecie motocylistka, z przekonania – miłośniczka Olsztyna.

Marka OLSZTYN KOCHAM powstała w 2005 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie na uniwerslany gadżet-symbol, związany z regionem. Pierwszy wyprodukowany kubek z biało-czarnym logotypem OLSZTN KOCHAM był początkiem całej serii produktów i wydarzeń sygnowanych marką OLSZTYN KOCHAM. Od tego momentu zaczęła tworzyć się historia marki nierozerwalnie związanej z Olsztynem. Logo OLSZTYN KOCHAM stało się symbolem więzi i solidarności z miastem Kopernika,
a formuła wydarzeń i gadżetów zwiazanych z OLSZTYN KOCHAM ciągle się rozwiaja.
W krótkim czasie marka OLSZTYN KOCHAM stała się rozpoznawalnym symbolem Olsztyna i emocji  z nim związanych. Symboliczny czarno-biały znaczek OK obecny na samochodach czy koszulkach spotkać można we wszystkich zakątkach świata.

Inicjatywy podejmowane przez team OLSZTY KOCHAM od lat skupiają

mieszkańców i turystów wokół ciekawych wydarzeń. Cykliczne spotkania "Olsztyn Kocham na Plaży" już od 5 lat integrują mieszkańców wokół atrakcji muzycznych, sportowych czy kulturalnych realizowanych w ramach wydarzenia. Ubiegłoroczna edycja pod nazwą "Poleć na Olsztyn", rozegrana wokół Międzynarodowych Zawodów Balonowych na olsztyńskim Lotnisku Olsztyn-Dajtki, jak co roku powiększyła wielkie grono miłośników idei OLSZTYN KOCHAM. Wielolenie działania realizowane we współpracy z władzami, przeplatane projektami autorskimi, składają się na budowanie kulturalnej wizytówki Olsztyna. Działalność marki opiera się na współpracy ze środowiskami działającymi na rzecz budowania pozytywnych relacji z mieszkańcami oraz integracji wokół idei promocji Olsztyna. Promocja i wsparcie młodych olsztyńskich środowisk twórczych, regionalnych twórców ludowych, jest mianownikiem do współptworzenia kulturalnej tożsamosci stolicy Warmii i Mazur. Cyklicznie wydarzenia sygnowane marką OLSZTYN KOCHAM już na stałe zapisały się w kalendarzu olsztyńskich wydarzeń kulturalnych. 

                W roku 2013 do realizacji dotychczasowych działań o wymiarze kulturalnym włączony został również, po raz pierwszy, projekt z wątkiem edukacyjnym, promujący cyfrową scenografię filmową i efekty specjalne – Festiwal Filmowy BLUEBOX. Festiwal jest ważnym krokiem do budowania kolejnego pokolenia OLSZTYN KOCHAM poprzez wsparcie młodych ludzi skupionych wokół sztuki filmowej i animacji komputerowych. Projekt BLUEBOX 2014 ma szansę stać się kolejną rozpoznawalną i kojarzoną z Olsztynem marką o zasięgu międzynarodowym. Założeniem organizatorów jest wypracowanie marki BLUEBOX, kojarzonej z Olsztynem jako stolicą ruchomej grafiki komputerowej.

 
Społeczność OLSZTYN KOCHAM zatacza coraz szersze kręgi, a każde działanie podejmowane przez Katarzynę Donimirską jest odpowiedzią na potrzeby miasta i jej mieszkańców.
OLSZTYN KOCHAM nie ma granic terytorialnych ani mentalnych, przyjmuje do społeczności każdego, kto jest związany z Olsztynem chociażby emocjonalnie. To "miłość" bezwarunkowa.