home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Katarzyna Skłodowska

Lekarz ginekolog, z zamiłowania podróżniczka, alpinistka i himalaistka.

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie, od 1997 roku pracowała na oddziale ginekologii i położnictwa w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie, a obecnie w prywatnym szpitalu ginekologiczno-położniczym w Olsztynie i w poradni dla kobiet.

Należy do olsztyńskiego Klubu Wysokogórskiego. W roku 1991 ukończyła kurs taternicki i od tamtej pory regularnie wspina się w Tatrach (głównie zimą) i Alpach (liczne skalne drogi w Dolomitach, rejonie Chamonix, Bergell, drogi śnieżno-lodowe na czterotysięczniki w tym Dom, Taschhorn, Lyskamm, Meterhorn i wiele innych). Wspina się od 17 lat. Oprócz wspinaczki interesuje się także sztukami walki – ma czarny pas w karate.

Katarzyna Skłodowska od kilku lat wspina się w górach wysokich.  W 2004 r. w górach Tien – Shan w Azji zdobyła Khan Tengri (7010 m n.p.m.). W 2006 roku wspięła się na Shivling, niezdobyty dotąd przez żadną Polskę szczyt w Himalajach Gharwalu (6543 m). W 2007 roku wspinała się na dzikiej i trudnodostępnej górze Dhaulagiri II (7751 m), w nepalskiej części Himalajów, niestety warunki atmosferyczne uniemożliwiły zdobycie tego szczytu. Wiosną 2008 r. wraz z Kingą Baranowską uczestniczyła w kobiecej wyprawie na ośmiotysięcznik Dhualagiri (8167 m n.p.m.). Rok później wspinała się na 2 ośmiotysięczniki Gasherbrum I i II. W minionym roku miesiąc spędziła w Andach peruwiańskich w masywie Cordillera Blanca. W tym czasie weszła na 4 sześciotysięczniki wymagające zaawansowanej wspinaczki śnieżno-lodowej: Artesonraju 6025 m. n.p.m., Ranrapalca 6162 m n.p.m., Tacllaraju 6032 m n.p.m., Pisco 5752 m n.p.m.

Zgłaszający: Międzynarodowe Forum Kobiet w Olsztynie Ewa Domaradzka-Ziarek