home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Wybory Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2013

Z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet 9 marca 2013 r. w Centrum Konferencyjny UWM w Olsztynie odbyła się jubileuszowa XV Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur. Uroczyście uhonorowana została Złota Dziesiątka pań wyróżnionych podczas Wyborów Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2013.

Kandydatki do Wyborów zgłaszali przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. Są nimi panie, które w minionym roku były bohaterkami dziennikarskich publikacji, zostały zauważone przez swoje środowiska, otrzymały nagrody w różnych dziedzinach. Spośród kandydatek Złotą Dziesiątkę i spośród niej Kobietę Sukcesu 2013 wyłoniła kapituła, składająca się z autorytetów i uznanych postaci regionu.

 

Oto „Złota Dziesiątka” Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2013.

  1. Anna Rok - Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie – zdobywczyni głównego tytułu Kobieta sukcesu Warmii i Mazur 2013
  2. Mirosława Pietkiewicz – adwokat, członek prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej.
  3. Dr hab. Anna Organiściak-Krzykowska - Prodziekan Wydziału ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, kierownik Katedry Polityki Społecznej i Ubezpieczeń na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM
  4. Małgorzata Grabowska. współwłaścicielka firmy TIFFI, polskiej marki odzieżowej i zapachowej, nowo otwartej restauracji Yacht Club TIFFI nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie i powstającego Grand Hotelu TIFFI w Iławie.
  5. Anna  Lellalekarz stomatolog, specjalista period ontolog, w kwietniu 2010 została wybrana, jako pierwsza  osoba z Polski do zarządu międzynarodowej organizacji stomatologów, na stanowisko Sekretarza Generalnego ERO -FDI – Europejskiej Regionalnej Organizacji Światowej Federacji Dentystycznej.
  6. Helena Piotrowska - pisarka, animatorka kultury, społecznik, mieszkanka Olsztyna.
  7. Beata Wrzosek z Elbląga -  nauczyciel, terapeuta, specjalista od zarządzania i muzyk, współpracuje z Elbląską Radą Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych; inicjatorka i współautorka  projektu „Indywidualne ścieżki zatrudnienia”, który zdobył główną nagrodę w corocznym unijnym konkursie dla wyróżniających się projektów rozwoju regionalnego.
  8. Urszula Dyl-Nadolna - Starszy specjalista ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Spychowo
  9. Katarzyna Skłodowska z Olsztyna, lekarz ginekolog, z zamiłowania podróżniczka, alpinistka i himalaistka, zdobywczyni kilku ośmiotysięczników. 
  10. Zofia Stankiewicz - sołtys wsi Idzbark koło  Ostródy, inicjatorka powołania do życia Stowarzyszenia rozwoju wsi "Idzbark moja ojczyzna", prowadzi niepubliczne - szkołę i przedszkole w Idzbarku.

Patronat nad całością objęła prof. Danuta Huebner, eurodeputowana, przewodnicząca Komisji ds. Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim.

Patronat medialny nad XV Galą Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur objęły Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska i TVP Olsztyn.

Serdeczne życzenia wszystkim paniom z okazji ich święta złożył Prezydent  Olsztyna Piotr Grzymowicz. Specjalne gratulacje i podziękowania za promocję regionu i promocję przedsiębiorczości wśród pań otrzymała od Prezydenta Olsztyna i Wojewody Warmińsko Mazurskiego, inicjatorka i organizatorka Wyborów oraz Gali Kobiety Sukcesu, Ewa Domaradzka-Ziarek. 

Gościem honorowym Gali była Przewodnicząca Komisji  do spraw Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim prof. Danuta Hubner która otrzymała z rąk Bogumiła Osińskiego, Doradcy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, medal XV-lecia Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur.

Galę urozmaiciły pokazy najlepszych kolekcje młodych projektantów po XIV edycji wystawy FUTURE, na Poznańskim Tygodniu Mody „Wiosna 2013”. Publiczność entuzjastycznie przyjęła występy dziecięcego cyrku Heca ze wsi Lipniki prowadzonego przez ubiegłoroczna laureatkę „Złotej Dziesiątki” Ewę Dembek - Starościnę powiatu nowomiejskiego.

Zwyciężczyni Wyborów Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2013 Annie Rok statuetkę wręczył Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Galę tradycyjnie zakończyły podziękowania dla sponsorów i fundatorów nagród oraz wspólne zdjęcie "Złotej Dziesiątki" i gości honorowych

Galeria Gali Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2013

Cyrk Heca na Gali Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2013