home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Anna Żywiałkowska

Anna Żywiałkowska (Borowiecka), – właścicielka Instytutu Zdrowia i Kosmetyki Estetycznej w Olsztynie.
Niespokojna dusza. Nie obawiała się nigdy zmieniać miejsc zatrudnienia, zamieszkania ani zajęć zawodowych. W wykonywanej pracy zawsze chodziło o jedno, by robić to jak najlepiej można, co zawsze zostało dostrzeżone.
Urodziła się w Rypinie na Kujawach. Jej pierwszym zawodem była analityka medyczna. Po szkole pracowała jako laborantka w Toruniu i Warszawie. Ale chętnie imała się też innych zajęć. Pracując w firmie zagranicznej dobrze opanowała język niemiecki. Pracując na recepcji w hotelu Gromada biegle porozumiewała się z gośćmi z Niemiec. Wtedy pojawiła się propozycja wyjazdu i pracy w Niemczech. Po raz pierwszy opuściła kraj w 1988 r.

Za granicą imała się różnych zajęć. M.in. pracując w branży hotelarskiej została odpowiedzialna za wizerunek firmy i otrzymała pełen wachlarz pełnomocnictw, dzięki czemu mogła zarządzać hotelem. Jej zaangażowanie i kreatywność zostały docenione i została przełożoną pielęgniarek, a później menadżerem w domu starców, gdzie doskonale się sprawdziła. Oprócz pracy w Niemczech pracowała także w Danii, Finlandii i we Włoszech. Po powrocie do Polski zajmowała się jeszcze pośrednictwem w nieruchomościach, znajdowała działki pod inwestycje zagranicznych kontrahentów. Z Niemiec, gdzie miała najwięcej kontaktów, padła propozycja założenia spółki polsko-niemieckiej, zajmującej się budową domów, którą miała poprowadzić w Olsztynie.

OL-INWEST, którego Prezesem została Anna Żywiałkowska, przez 12 lat zbudował w Olsztynie osiedle ponad 20 domów jednorodzinnych i szeregowych. Jednak jej miłością od zawsze była kosmetologia, a marzeniem, by stworzyć swój salon kosmetyczny o najwyższym z możliwych poziomie. Szkoliła się w tej dziedzinie wiele lat w Polsce i za granicą. Testowała różne  metody na sobie. Wreszcie dojrzała do stworzenia własnego instytutu kosmetologicznego. W centrum handlowym w Jarotach w Olsztynie zaadoptowała pomieszczenia, zrobiła projekt, wzięła kredyty na remont i zakup najlepszych urządzeń. Sama zaprojektowała wnętrza i osobiście nadzorowała ich wykończenie. Instytut Zdrowia i Kosmetyki Estetycznej został otwarty 19 marca 2005 roku. Bardzo szybko zyskał uznanie w Polsce. W 2006 roku otrzymał wyróżnienie „Super Salon 2006” w ogólnopolskim konkursie, jako Najlepszy Salon Kosmetyczny Roku oraz został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego „Perły Medycyny 2007”. Wszystkie osoby zatrudnione w Instytucie posiadają kierunkowe wykształcenie z zakresu kosmetologii. Kosmetyczki uczestniczą też w licznych szkoleniach mających na celu podniesienie ich kwalifikacji, a ich profesjonalizm jest potwierdzony licznymi certyfikatami. 
Do Instytutu Zdrowia i Kosmetyki Estetycznej przyjeżdżają klientki nie tylko
z innych  województw, lecz również spoza granic naszego kraju. Ściąga ich tu profesjonalizm personelu, wysoka jakość zabiegów i ceny konkurencyjne w stosunku do innych ośrodków.

W ślady mamy poszła też jej dorosła córka podejmując pracę w Instytucie.