home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 
Flash is required!

Julia Marcell / Julia Górniewicz

Pochodząca z Olsztyna piosenkarka, pianistka, skrzypaczka i kompozytorka mieszka i nagrywa w Niemczech.

Śpiewa utwory z punkową energią, w aranżacjach akustycznych opartych o fortepian i kwartet smyczkowy. W 2007 roku wydała swoją debiutancką minialbum pt. "Storm". W październiku 2007 z pomocą fanów uzbierała kwotę $50.000 na nagranie płyty długogrającej (za pomocą serwisu www.Sellaband.com). W ten sposób ukazała się jej album-debiut "It Might Like You". Płyta została nagrana w styczniu 2008 roku w Berlinie, wyprodukował ją Moses Schneider, niemiecki producent muzyczny pracujące z kapelami rockowymi Beatsteaks, Kreator czy Tocotronic. Została uznana przez brytyjski dziennik "The Guardian" za jedną z "ludzi jutra". 12 sierpnia 2009 r. Julia była gościem w radiowej Trójce, zapowiadając polską premierę płyty "It Might Like You".

Za pomysł na siebie, konsekwencję w działaniu, urok, delikatność i wiedzę co chce w życiu robić.

Julia o sobie:

Nazwałam styl w którym tworzę Classical Punk - klasyczne są tu inspiracje, punkowe jest wykonanie. W większości moje piosenki to historie - staram się aby były proste, by każdy je zrozumiał, ale nie zbyt proste, aby każdy zrozumiał je na swój sposób. Te piosenko-historie są bardzo różne od siebie, więc dla zbalansowania rzeczy lubię używać skromnego instrumentarium - naturalne, organiczne dźwięki, drewno, struny, palec uderzający w klawisz i głos: szepczący, łamiący się, oddech - taki świat dźwięków mnie inspiruje.

W październiku 2007 zebrałam 50 tysięcy dolarów na Sellaband.com - stronie, gdzie słuchacze mogą zainwestować w przyszłe albumy niezależnych artystów. Dzięki pieniądzom 657 osób z całego świata nagrałam mój debiutancki album "It Might Like You" w Berlinie z producentem Mosesem Schneiderem. Płyta udała nam się tak jak ją zaplanowałam - surowa, ale pełna energii, nagraliśmy ją na żywo (na tzw. setkę) w (czasem) 10 osobowym zespole, z wszystkimi odgłosami pomieszczenia, pomyłkami i szczęśliwymi wypadkami. 12go czerwca 2009 "It Might Like You" wyszła w Niemczech, pracujemy obecnie nad jej polską premierą.