home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Elżbieta Samorajczyk, burmistrz Biskupca

Karierę zawodową rozpoczynała jako wiejska nauczycielka, przed objęciem stanowiska burmistrza – w 2006 roku – była dyrektorem biskupieckiego gimnazjum.

W wyborach samorządowych nie dała konkurentom żadnych szans, z oddanych 6978 głosów zdobyła aż 3894. Mieszkańcy miasta i gminy Biskupiec wiedzieli co robią. Pod okiem pani burmistrz miasteczko i gmina zaczęły rozkwitać. Rewitalizacja biskupieckiego Starego Miasta oraz zdecydowana poprawa jakości życia mieszkańców gminy (kanalizacja, chodniki, świetlice wiejskie, oświetlenie, zatoczki autobusowe, tzw. grzybki, place zabaw …) to zasługa Elżbiety Samorajczyk.

Wszyscy już wiedzą, że gmina Biskupiec potrafi pozyskiwać i świetnie wykorzystywać unijne fundusze. To między innymi dzięki nim w gminie przybywa nowych dróg, ścieżek rowerowych i innych, nowych, potrzebnych inwestycji. A ubiegłoroczna, wielka impreza promująca spożycie ryb słodkowodnych spowodowała, że o Biskupcu zrobiło się bardzo głośno w całym kraju. Nie tylko zresztą dlatego. W gminie dzieje się bowiem bardzo dużo i coraz więcej. Choćby ogólnopolski turniej brydża sportowego czy słynne już uczty pierogowe.