home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 
Flash is required!

Dorota Stadnicka

Iławianka, która swoimi odważnymi przedsięwzięciami zmienia wizerunek miasta, w którym żyje.

Jest właścicielką restauracji i pierwszego w Iławie obiektu hotelowego o wysokim standardzie (czterogwiazdkowego) o nazwie „Stary Tartak”. Zanim została inwestorem, przez 12 lat była przedstawicielką austriackiej firmy odzieżowej w Polsce. Dzięki wielokrotnym wyjazdom mogła się zapoznać z jakością usług świadczonych w wielu krajach europejskich. Te doświadczenia zaowocowały pomysłem, aby w Iławie zbudować restaurację ( 2006r. ) i hotel ( 2009r. ) nie odbiegające poziomem od tych, które odwiedzała w swoich podróżach służbowych.

Dorota Stadnicka, nawiązując do dawnych tradycji budowlanych Ziemi Iławskiej, wystylizowała swoje obiekty w taki sposób, aby kojarzyły się architektonicznie z zabudową sprzed lat. Przygotowując koncepcję obiektów, właścicielka zadbała o to, żeby wykorzystać dawne technologie i rozwiązania budowlane.

Otwarty w 2009r. hotel powstał rekordowo krótkim czasie ( 10 miesięcy ! ). To obiekt, w którym znajdują się 43 pokoje dla gości, prezentujące bardzo wysoki standard, na poziomie europejskim, spełniający unijne normy. Obok miejsc hotelowych znajduje się sala na 120 osób, w której przeprowadzane są szkolenia i konferencje. W Iławie takiej oferty turystycznej i biznesowej do tej pory jeszcze nie było. To wielki wkład w rozwój gospodarczy i turystyczny miasta – skorelowany z koncepcją Iławy prezentowaną przez władze miasta. Hotel po weryfikacji przez Departament Turystyki w Olsztynie otrzymał 4 gwiazdki. Takim obiektem o tak wysokim standardzie nie może się pochwalić ani Olsztyn, ani Elbląg. Tym samym hotel stał się wizytówką turystyczną i biznesową nie tylko Iławy, ale także Warmii i Mazur. Stary Tartak to także miejsca pracy dla kilkudziesięciu osób – szczególnie dla kobiet, co w dobie wysokiego bezrobocia jest bardzo ważne. Dorota Stadnicka postarała się także o dotację z RPO – Warmii i Mazur ( 2009 – 2013 ) w wysokości 905 tys. zł. Jej wniosek po ocenie merytorycznej otrzymał 78,1 pkt. na 80 możliwych i znalazł się na I miejscu wśród innych ubiegających się o unijne dofinansowanie. Hotel Stary Tartak działa dopiero 8 miesięcy, ale przyjął już ok. 4 tys. gości, w tym aż 70 % z zagranicy.

Dorota Stadnicka angażuje się w działalność kulturalną na rzecz społeczności Iławy poprzez organizację na terenie Starego Tartaku warsztatów i wystaw malarskich, wernisaży oraz koncertów. Prowadzi również stałą współpracę z iławskimi ośrodkami szkoleniowymi i Zespołem Szkół im. Konstytucji 3 Maja. Kładzie duży nacisk na to, aby w jej wyniku uczniowie z technikum hotelarskiego oraz dorośli poszukujący pracy mogli podnieść swoje kwalifikacje, żeby w przyszłości znaleźć zatrudnienie.