home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 
Flash is required!

Alicja Klimaszewska (Giżycko)

Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego "NIEGOCIN", p.o. Naczelnika Urzędu Skarbowego w Giżycku członek Rady Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II w Bydgoszczy, Komandor Giżyckich Regat Żeglarskich „Rząd – Samorząd”.

Zawodowo „ od zawsze” Alicja Klimaszewska związana jest z Urzędem Skarbowym w Giżycku, z wykształcenia prawnik, od ponad trzech lat pełni obowiązki Naczelnika Urzędu Skarbowego w Giżycku, gdzie obok zadań określonych statutem Urzędu podejmuje wiele inicjatyw mających na celu zmianę wizerunku giżyckiej administracji skarbowej, wśród których są m.in.: Dni otwarte Urzędu podczas akcji rocznych rozliczeń, konkursy plastyczne dla dzieci przybliżające młodemu pokoleniu tematykę podatkową, akcja "Pitobusem po mazurskich gminach" ułatwiająca osobom starszym, chorym lub wychowującym dzieci składanie rocznych zeznań, ogólnie dostępne spotkania szkoleniowe m.in. na temat zmian w przepisach podatkowych. Zainicjowała też w Urzędzie akcję "Skarbowy Konwój Świętego Mikołaja" - w ubiegłym roku już po raz czwarty przed Świętami Bożego Narodzenia z darów przekazanych przez pracowników giżyckiego Urzędu, paczki pełne słodyczy, owoców, żywności, ubrań, zabawek powędrowały do dzieci z Gminy Wydminy. Uważnie słucha uwag przedsiębiorców - klientów Urzędu Skarbowego i to sprawia, że np. poprzez zmiany organizacyjne usprawniona została obsługa interesantów - tak by była bardziej profesjonalna i wszechstronna. W sali obsługi otwarto kącik dla dzieci - by rodzice w spokoju mogli załatwić (często zawiłe) sprawy, przed urzędem przygotowano miejsca parkingowe wyłącznie dla klientów US. To wprawdzie drobiazgi, ale to one spowodowały, że w ubiegłym roku już po raz czwarty Urząd Skarbowy w Giżycku został laureatem konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowany przez BCC Business Center Club i Ministerstwo Finansów. Dowodzi to, że nie nowoczesna infrastruktura, ale wyłącznie ludzie, którzy tworzą zespół pracujący w Urzędzie, kształtują jego wizerunek. Skarbowcy z Giżycka, ciężko pracują, ale lubią też odpoczywać i integrować się z innymi Urzędami z kraju. Alicja Klimaszewska zorganizowała więc w Giżycku w czerwcu 2007 r. Regaty Sympatycznych Skarbowców - niezwykle miłą imprezę, w której uczestniczyło blisko dwustu pracowników skarbowości z Warmii i Mazur.

W maju 2008 r. Urząd Skarbowy w Giżycku był zaś gospodarzem Mistrzostw Polski Skarbowców. Uczestniczyła w nich rekordowa ilość zawodników - do Giżycka przyjechało wówczas ponad 1.600 pracowników Urzędów i Izb Skarbowych oraz Urzędów Kontroli Skarbowej z całego kraju. Rywalizowano w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Dla organizatora było to olbrzymie wyzwanie logistyczne - nocne zwiedzanie Twierdzy Boyen, parada jednostek skarbowych na miejskim stadionie, rozgrywki sportowe w różnych obiektach na terenie całego miasta, podsumowanie Mistrzostw w amfiteatrze Twierdzy Boyen. Odbyła się fantastyczna impreza, która świetnie promowała nasze miasto oraz znakomicie wpisała się w historię Mistrzostw. Patronem Mistrzostw jest Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II z siedzibą w Bydgoszczy, której głównym zadaniem jest pomoc pracownikom naszego resortu znajdującym się w trudnej sytuacji. Od ubiegłego roku zasiada w Radzie tej Fundacji.

Prywatnie Alicja Klimaszewska jest rodowitą giżycczanką kochającą nasze mazurskie jeziora. Jako Prezes (społeczny) Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego "NIEGOCIN", aktywnie uczestniczy w żeglarskim życiu Giżycka. Od kilku lat organizuje wyjazdy dzieci i młodzieży na regaty po całym kraju (i nie tylko) oraz współorganizuje duże cykliczne imprezy regatowe w Giżycku - Puchar Trzech Ryb w maju, Puchar Mazur w lipcu oraz Giżyckie Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych we wrześniu. Wspólnie z pracownikami Międzyszkolnej Bazy Sortów Wodnych oraz innymi rodzicami z klubu stara się, by regaty stały na wysokim poziomie, i z roku na rok liczba ich uczestników rośnie.

W sierpniu 2008 r. była Dyrektorem Żeglarskich Mistrzostw Polski Klas Nieolimpijskich. Była to bardzo prestiżowa impreza - o tytuły Mistrzów Polski na jez. Niegocin w Giżycku rywalizowali najlepsi żeglarze regatowi w kraju. W 2008 i 2009 r. była komandorem Giżyckich Regat Żeglarskich "Rząd - Samorząd", które w roku ubiegłym odbyły się już po raz dziesiąty. Tradycją tego przedsięwzięcia stał się osobisty udział w nim Premiera RP (dotychczas udział brali: Jerzy Buzek, Ludwik Dorn, Hanna Suchocka, Tadeusz Mazowiecki, Włodzimierz Cimoszewicz). Od pięciu lat współorganizuje też Żeglarskie Bale Karnawałowe. Bal połączony jest z akcją charytatywną, podczas której zbierane są fundusze na uzupełnienie braków w klubowym regatowym sprzęcie. To wszystko nie przeszkadza jej być mamą dwóch synów, prowadzić otwarty dla wszystkich dom z kominkiem i psami - a w przypadku żony marynarza wymaga to zwykle więcej wysiłku.