home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 
Flash is required!
Wypowiedź laureatki

Monika Falej

Jest przewodniczącą Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyn. Współpracuje z Regionalnym Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych w Olsztynie, a poza tym działa w Fundacji Inicjatywa Kobiet Aktywnych. Trener, szkoleniowiec.

Reprezentuje związek stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” . Ma na koncie stworzenie wielu programów zwłaszcza dotyczących promocji Olsztyna, programów rozwoju dla kobiet oraz akcji charytatywnych. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych (ich animowaniu, tworzeniu, zarządzaniu, federalizowaniu) oraz we współpracy z partnerami administracji rządowej, samorządowej, biznesem.

Od 2004 roku Przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyn W latach 2007-2008 przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wcześniej 2 lata Wiceprzewodnicząca. Jako Rada OPMO stworzyliśmy standardy funkcjonowania Centrum Organizacji Pozarządowych, po 4 latach współpracy z Miastem udało się powołać do życia Olsztyńskie Centrum OP, w odnowionym budynku w koszarach wojskowych - nazywam to "moim dzieckiem", startując do ROPMO miałam pomysł na takie miejsce i udało się nim zarazić członków rady jak też władze miasta. Miejsce przyjazne organizacjom, grupom nieformalnym, mieszkańcom, inkubator pomysłów i działań. Jest to jedyne tego typu miejsce w Polsce, współtworzone przez organizacje wraz z Urzędem Miasta.

Pomysłodawczyni biuletynu olsztyńskich organizacji "Donosiciel Pozarządowy". Współpracuje z miesięcznikiem "POZARZĄDOWIEC", "Bez wierszówki", portalem www.wim.ngo.pl. Współautorka akcji społecznej "Św. Jakub popiera fajne kobiety" polegająca na propagowaniu olsztyńskich środowisk kobiecych, problemów z jakimi się borykają (zdrowotne, mieszkaniowo-bytowe) i przy okazji zbieranie środków na nie, rozprowadzając bransoletki silikonowe z takim napisem.

Trenerka Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, propagatorka idei mediacji, szczególnie rówieśniczych w szkołach, dzięki temu udało się wpisać do programu współpracy miasta Olsztyn z NGO obszar współpracy - mediacje szkolne. Dusza i ciało trzeciego sektora w Olsztynie :-) Sekretarz Fundacji "Inicjatywa Kobiet Aktywnych" FIKA od początku jej działalności.

Pomysłodawczyni Forum Pełnomocników, którego ideą jest wsparcie merytoryczne i integracyjne urzędników współpracujących na co dzień z organizacjami pozarządowymi, platforma wymiany doświadczeń i współpracy. Obecnie dzięki powołaniu FP wpierani są urzędnicy z woj. warmińsko-mazurskiego w ramach projektu realizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. www.forumpelnomocnikow.org.pl

Pomysłodawczyni i realizatorka Ośrodka Prawno-Mediacyjnego działającego przy Fundacji i realizowane pod tym Ośrodkiem projekty "Lotna Poradnia Obywatelska" pomoc osobom potrzebującym z zakresu prawa, mediacji, wsparcia, pozostającym w trudnych sytuacjach życiowych.