home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 
Flash is required!
Wypowiedź laureatki

Helena Rusiecka

Dyrektor Generalna - Założyciel Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Trud kierowania Olsztyńską Szkołą Wyższą podjęła po tragicznej śmierci męża – jej Założyciela i pierwszego Rektora Józefa Rusieckiego.
Dzięki perfekcyjnemu zarządzaniu OSW jest dziś jedną z najlepszych uczelni niepublicznych w kraju. Na czterech wydziałach kształci ponad 4,5 tys. studentów, zatrudnia ok. 700 nauczycieli akademickich.

Z wykształcenia jest nauczycielką. Ma harcerski rodowód, działała aktywnie w komendach hufców ZHP w Braniewie i Olsztynie. W swojej karierze zawodowej była wizytatorem w Kuratorium Oświaty w Olsztynie, pełniła też funkcję doradcy metodycznego i konsultanta w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Pani Dyrektor jest także zaangażowana w działalność charytatywną. Wspiera UNICEF, Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, sportowców regionu (np. umożliwiając diagnozowanie wydolności czy rehabilitację w obiektach OSW, a także sponsorując naukę wybitnym sportowcom), osoby niepełnosprawne, udostępnia obiekty sportowe i rekreacyjne Uczelni dzieciom i młodzieży z całego województwa, wspomaga piłkarzy ręcznych Travelandu Społem Olsztyn, współpracuje z Warmińsko-Mazurskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W życiu i biznesie kieruje się zasadą „BYĆ CZŁOWIEKIEM” przekazując tym samym rodzinie, pracownikom i studentom najwyższe wartości: uczciwość, rzetelność i życzliwość. Jest świetnym organizatorem, wymagającym szefem, ale przede wszystkim ciepłym i serdecznym człowiekiem, o czym świadczy szacunek współpracowników i podwładnych.

Od 2000 roku jako Założyciel – Dyrektor Generalny kieruje Olsztyńską Szkołą Wyższą im. Józefa Rusieckiego. W tym czasie powstały w OSW 2 hale sportowe z zapleczem socjalnym, specjalistyczne gabinety niezbędne do kształcenia specjalistów z zakresu kosmetologii a także specjalistyczne gabinety na potrzeby Wydziału Fizjoterapii, nowa biblioteka z czytelnią, 25-metrowa pływalnia i Laboratorium Badawcze i Centrum Rehabilitacji Ruchowej.