home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 
Flash is required!
Wypowiedź laureatki

Bożena Olszewska-Świtaj

Wójt gminy Górowo Iławeckie (liczba mieszkańców ok. 7000 osób), wcześniej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach.

Jej sukcesem zawodowym jest niewątpliwie aktywność na polu pozyskiwania zewnętrznych środków na realizację różnorodnych projektów. Podczas realizacji jednego z nich gmina nawiązała współpracę i podpisała umowę o partnerstwie z ukraińskim Primorskiem – miasteczkiem nad Morzem Azowskim. Partnerem położonym tak daleko na  wschodzie pochwalić się może niewiele samorządów.

Dużą satysfakcję daje jej realizacja projektów umożliwiających osobom z terenów wiejskich dostęp do edukacji na wysokim poziomie oraz wpływających na poprawę jakości życia. Zrealizowała na przykład wśród uczniów gminnych szkół program korekcji wad postawy,  program nauki gry na instrumentach muzycznych, skierowany do najmłodszych uczniów. Od lutego rozpocznie działalność ognisko muzyczne kształcące w zakresie gry na gitarze i instrumentach klawiszowych.

W chwili obecnej mieszkańcy gminy mogą w pięciu miejscowościach uczestniczyć w zajęciach rekreacji ruchowej (fitness, mini fitness, pilates, nordic walking). To ostatnie przedsięwzięcie jest elementem szerszego projektu „Ożywiamy świetlice”. Jednym z jej priorytetów jest, aby właśnie gminne świetlice ponownie zyskały rangę lokalnych ośrodków kultury, rekreacji oraz forum wymiany poglądów wiejskich społeczności, które powinny być dumne z „bycia ze wsi”.