home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Krystyna Sroka

Jest wójtem Gminy Lidzbark Warmiński, kobietą, która wychowała się w mieście, a aktywność zawodową skierowała na wieś. Znakomicie poznała strukturę działania dawnych PGR, w których pełniła funkcje kierownicze (maż był zazwyczaj jej podwładnym!), często ratowała los tych przedsiębiorstw. Dużo swej uwagi i troski kierowała na kulturę.
Krystyna Sroka to dziś jeden z najpopularniejszych samorządowców w województwie warmińsko-mazurskim. Od 12 lat przewodnicząca zarządu Związku Gmin
Warmińsko-Mazurskich i 17. rok wójt Gminy Lidzbark Warmiński (zaczęła już
piątą kadencję). Ma na swoim koncie spore osiągnięcia, szczególnie w wykorzystaniu przez gminę środków unijnych na inwestycje. W ostatniej kadencji na terenie jej gminy powstało 122 km linii wodociągowej, dwie pełnowymiarowe hale sportowe we wsiach Runowo i Kraszewo. Sporo też środków przeznaczono na remonty szkół wiejskich. Poza tym kończy się rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pilniku, którego pracownicy są organizatorami licznych, wiejskich festynów letnich, a także plenerów malarskich, konkursów recytatorskich, folklorystycznych oraz zawodów sportowych.