home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prezes zarządu Lions. Strategic & Communication Advisory Sp. z o.o.

Dr Maria Buszman-Witańska jest wykładowcą na Uniwersytecie

Ekonomicznym w Katowicach, jest też prezesem zarządu w Lions - doradztwo strategiczne i komunikacja, działa także społecznie. Jej praca doktorska dotyczyła jej ukochanego Górnego Śląska.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym z pasją i poczuciem misji uczy na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej,  kieruje studiami podyplomowymi Public relations – nowoczesna komunikacja w praktyce, jest pełnomocnikiem Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji ds. studiów podyplomowych i szkoleń. Uczestniczy w pracach przy projektach ważnych dla Wydziału, Uczelni oraz regionu. Naukowo zajmuje się komunikacją społeczną, promocją usług edukacyjnych oraz rozwojem i komunikacją instytucji publicznych.

Studenci napisali o niej niedawno na portalu społecznościowym, że jest ich aniołem stróżem, dlatego, że zawsze mogą liczyć na jej pomoc, poradę i wsparcie, nie tylko w rozwoju kariery.

Jako praktyk biznesu już kilkanaście lat zajmuje się doradztwem i szkoleniami, przygotowuje analizy
 i badania oraz strategie w zakresie rozwoju, promocji i komunikacji firm, instytucji oraz osób. Szkoli
z wystąpień publicznych, promocji wizerunku osób, promocji edukacji oraz komunikacji instytucji publicznych. Zrealizowała i zarządzała kilkuset przedsięwzięciami, w tym tak ważnymi dla regionu i kraju jak np. Program Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW), diagnozy społeczno-gospodarcze. Współpracowała przy projektach strategicznych z ministerstwami, kuratoriami, urzędami marszałkowskimi czy starostwami powiatowymi i urzędami miasta, wszystko na rzecz poprawy komunikacji z mieszkańcami oraz rozwoju.

To działaczka społeczna, swój prywatny czas i energię poświęca przede wszystkim na rzecz rozwoju kobiet, regionu, przedsiębiorczości oraz branży PR. Jest aktywną członkinią Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, członkinią Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, jurorką w konkursie Złote Spinacze, organizowanym przez Związek Firm Public Relations, członkinią Akademii Ekspertów PR.

To także współorganizatorka Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego, które gromadzą setki kobiet wokół spraw ważnych dla rozwoju regionu oraz ambasadorką ds. PR Fundacji Ladies Business Class.

Za swoją pracę zawodową, społeczne zaangażowanie i wsparcie dla innych, została wielokrotnie doceniona. W 2013 roku została odznaczona przez Ministra Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej, jest laureatką prestiżowej nagrody branży public relations „PRotona” 2015, w której otrzymała nagrodę publiczności co oznacza, że wybrano ją spośród 200 kandydatów, zgłoszonych do nagrody. A w styczniu 2016 roku została uznana przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach najlepszym prowadzącym, otrzymując „Złote pióro” w kategorii praktyk.

Pracuje z pasją, energią i radością. W działalności społecznej i pracy stawia na kluczowe dla siebie wartości, to: wiarygodność, odwaga, szacunek dla innych, wysoka jakość i skuteczność podejmowanych działań. Prywatnie szczęśliwa matka dwóch synów, miłośniczka zdrowego odżywiania i pasjonatka wszystkiego co śląskie.