home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

psycholożka, artystka, autorka książek i publikacji internetowych, szkoleniowiec, działaczka feministyczna.

Wspólnie z mężem ś.p. Tomaszem Skalskim, realizowała ogólnopolski projekt pod nazwą Pozytywna Egoistka, wyrabiający w kobietach asertywność, sprawność w działaniu, pozytywne nastawienie do życia, umiejętność budowania relacji. Tomasz Skalski (†42 l.) zmarł w lutym 2015 roku z powodu choroby nowotworowej. Pani Dagmara przez wiele miesięcy była pogrążona w głębokiej żałobie, o czym dużo pisała na swoim blogu.

Nie tylko prywatne życie, perspektywy zawodowe, ale także projekt „Pozytywna Egoistka” znalazły się na krawędzi niebytu. Ogromny dorobek kilku lat działalności, tysiące kontaktów, dziesiątki-setki spotkań, szkoleń, publikacje, filmy, relacje miały odejść do kosza? Stać się przeszłością bez kontynuacji i perspektyw na przeszłość? A jednak Dagmara się podniosła, odnalazła po życiowym dramacie i działa dalej. Jej stronę nadal odwiedzają tysiące osób, korespondują z nią, oczekują dialogu i interakcji, także wsparcia. To wszystko pokazuje jak bardzo potrzebne jest to przedsięwzięcie!

A oto co Dagmarze pisali inni:

Jest współautorką  książki „Egoizm to nie grzech” oraz 4 ogólnopolskich kampanii społecznych uczących kobiety Pozytywnego Egoizmu. To jej ogień wewnętrzny napędzał i napędza te wydarzenia. Ma niewyczerpane pokłady siły i optymizmu którym zaraziła już przeszło 10 000 kobiet w czasie bezpośrednich spotkań. Zorganizowała 26 wydarzeń w 6 miastach Polski, każde dla około 200 kobiet w ramach Projektu Egoistka. Zgromadziła 400 000 zł od sponsorów na sfinansowanie wszystkich kampanii społecznych. Poza tym jest malarką, pasjonatką zdrowego odżywiania i życia.

Gdy miała 22 lata postanowiła, że zrobi rewolucję i przekona Polki, że egoizm (dbanie o własny rozwój, realizacja rzeczywistych potrzeb, zamiast podlegania naciskom) to nie grzech. Nie wiedziała nic o marketingu, sprzedaży, zarządzaniu projektami. Studiowała dziennikarstwo i malowała obrazy!  Miała zerowy budżet i zerową pulę „liczących się znajomości”. Wszyscy mówili – po co się za to zabierasz? Nie uda Ci się!  A ona uparcie odpowiadała na to – no to się przekonamy…

Grażyna Dobroń, (Program III Polskiego Radia): Dagmara to energiczna, otwarta, uśmiechnięta kobieta przed 30-tką. Ambitna, pracowita i nietuzinkowa. Żyje i pracuje z pasją. Wymyśliła projekt Pozytywna Egoistka,  który inspiruje ludzi, zwłaszcza kobiety, do zmiany siebie i zmian w życiu. Pomysł na spotkania w Polsce obejmuje sfery na kilku poziomach: od ciała i jedzenia, poprzez ćwiczenia, filozoficzne umocowanie, pracę z umysłem, psychologię /praca z emocjami/do dotknięcia własnej duszy. Ludzie słuchają, cieszą się, wzmacniają, tańczą, medytują i ciągle ich przybywa.. Setki osób na spotkaniach, tysiące na Facebooku.

Jest godna podziwu za niepodawanie się przeciwnościom, za wytrwałość i zachowanie wiary w idee, którymi rozpoczynała projekt i za kontynuację projektu po śmierci męża.