home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Karolina Glazer

Wschodząca gwiazda polskiej wokalistyki  jazzowej. Specjalizuje się w instrumentalnym podejściu do głosu.

Karolina Glazer urodziła się w 1982 roku w Gliwicach. Pasję do muzyki zaszczepił w niej ojciec – Andrzej Glazer, z zawodu architekt,  miłośnik muzyki jazzowej. Najpierw grała na gitarze, potem zainteresowała  się śpiewaniem. Jeszcze w liceum założyła zespół Laudis  grający mieszankę bluesarocka i folku. Jej następne zespoły - Confusion i Purple House grały czysty jazz. W tym okresie największy wpływ wywarły na wokalistce gwiazdy polskiego jazzu Krystyna Prońko i Aneta. Po maturze została studentka architektury na Politechnice Śląskiej. Jednocześnie pobierając  u Anny Serafińskiej na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Ostatecznie poświęciła architekturę dla  kariery muzycznej. W 2003 r. na Międzynarodowych Spotkań Jazzowych wZamościu otrzymała laur festiwalu dla wokalistów. To upewniło ją , że słusznie wybrała. Zaczeła koncertować z czołówka polskich jazzmenów.  2006 r. była półfinalistką sopockiego festiwaluTOPtrendy. W 2007 r. reprezentowała Polskę w Finlandii na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistek Jazzowych Lady Summertime. Amerykański opiniotwórczy magazyn muzyczny Singer Universe uznał Karolinę Glazer za jedną z 5 najlepiej rokujących wokalistek na świecie. Jest pierwszą Polką śpiewajaca jazz, której ten laur został przyznany. W 2008 roku otrzymała nagrodę prezydenta miasta Gliwic w kategorii Młody Twórca. Została stypendystką ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pierwszym polskim trenerem amerykańskiej TC Helicon Voice Academy, prowadząc warsztaty dla młodych wokalistów.

Koncertowała w NiemczechFinlandiiSzwecjiAustrii oraz na polskich festiwalach muzycznych, m.in.: Smart Jazzpol Festiwal, Pilzner Urquell i Jazz, Opened Art, Barwy Dźwięku, Jazz na kanapie, Głogowskie Spotkania Jazzowe.

Jest autorką artykułów dotyczących wokalistyki w takich gazetach jak: "Future Music" czy "Jazzi Magazine". Pochlebnie wyrażali się o niej Urszula Dudziak i Jan Ptaszyn Wróblewski. W 2009 miała miejsce premiera jej autorskiego albumu Normal.