home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

dr Anna Dobrowolska

Doktor nauk humanistycznych, była pracownikiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego, jest autorką szeregu publikacji czynną uczestniczką wielu konferencji naukowych. Prezes Fundacji Młodzi Twórcy im Piotra Dobrowolskiego w Katowicach. Organizatorka ogólnopolskiego konkursu literackiego  Śląski Szekspir dla młodych poetów i dramatopisarzy.

Fundacja powstała w maju 2010 roku jako jedna z fundacji zajmujących się wspieraniem rozwoju intelektualnego młodych utalentowanych ludzi. Wyróżniające się dzieła twórcze są nagradzane poprzez promocje, upowszechnienie i wdrażanie projektów. W tym celu fundacja organizuje konkursy, przeglądy, spektakle, koncerty, warsztaty, wernisaże i tym podobne wydarzenia kulturalne. 

Konkurs jest skierowany do młodych ludzi, którzy piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, do której zgłosiło się ok. 60 młodych ludzi, postanowiono wpisać to wydarzenie w kulturalny kalendarz Katowic. Konkurs jest skierowany do osób, które ukończyły 16 lat i mają niewielkie szanse by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: poezja oraz dramat. W każdej z nich przewidziano nagrody Zwycięzcy będą mieć zapewnioną pomoc w promocji swojej twórczości w czasie spotkań poetyckich, czy też realizacji przedstawień teatralnych powstałych na podstawie zwycięskich scenariuszy.