home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury.

Pierwsza założycielka świetlic terapeutycznych zapobiegania uzależnieniom od narkotyków w latach 1988-1990. Członek założyciel Fundacji Wiedza, fundującej stypendia dla dzieci zdolnych ale biednych z Gminy Świerklaniec. Założycielka i prezes Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pałacowo-Parkowego w Świerklańcu.

Z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, ukończyła katowicką Akademię Wychowania Fizycznego. W późniejszym okresie uzyskała inne uprawnienia i ukończyła m.in. Studium Menadżerskie dla kadry kierowniczej Zakładów Hotelarskich i Gastronomicznych, w Ministerstwie Skarbu zdała egzamin państwowy dla Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa, licencjonowany Zarządca Nieruchomości. Ukończyła też Wyższą Szkołę Handlu i Finansów Międzynarodowych – kierunek wycena nieruchomości (studia podyplomowe), posiada kurs menadżera kultury.

Od ukończenia studiów dziennych na AWF pracowała przez 4 lata w szkole podstawowej, później przez 10 lat w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach. Następnie została trenerem III ligowego zespołu piłki ręcznej KKS „Śląsk” Tarnowskie Góry.

Pracując w szkole zakłada pierwsze na Śląsku świetlice terapeutyczne z programami zapobiegania narkomanii wśród młodzieży.

W 1994 r. zostaje dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świerklańcu. W skład Ośrodka wchodzi Hotel „Pałac Kawalera”, 160 ha parku, 450 ha Ośrodka Rekreacyjnego Zalew Nakło-Chechło. W swoim zarządzaniu posiada wtedy zieleń gminy, budynki komunalne oraz cmentarz komunalny. Będąc dyrektorem GOSiR-u zdobywa Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki za zasługi w Ochronie i Pielęgnacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych oraz Złotą Odznakę Ministra Kultury i Sztuki za opiekę nad zabytkami.

Czterokrotna laureatka konkursu „Po prostu najlepszy”, w którym otrzymała tytuły Menadżera roku w dziedzinie hotelarstwa, a obiekt Pałac Kawalera tytuł wzorcowego Polskiego Przedsiębiorstwa Hotelowego roku 2002-2003-2004-2005.

W tym okresie jest też członkiem założycielem Fundacji „Wiedza”, które zbiera pieniądze i funduje stypendia dla dzieci biednych ale zdolnych z terenu gminy Świerklaniec. Członek założyciel i Prezes Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pałacowo-Parkowego w Świerklańcu. Jako pełnomocnik Gminy Świerklaniec zdobywa dla niej tytuł „Złotej Miejscowości Radia Katowice”.

Od roku 2006 zastępca dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu. Podczas dwóch lat pracy powstaje dokumentacja koncepcyjna przebudowy Opery oraz zostaje zrealizowany kompleksowy remont foyer Opery.

Od 2008 zastępca dyrektora Bytomskiego Centrum Kultury. W tym czasie w BCK dokonano remontów, na które pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz budżetu Gminy. W ramach remontu zmieniono elewację budynku, wymieniono okna, docieplono stropodach, założono klimatyzację i wentylację, zmieniono C.O. i kanalizację. Od roku 2011 p.o dyrektora BCK.

W chwili obecnej inicjuje założenie Stowarzyszenia pod nawą Młodzi Twórcy dla wspierania inicjatyw społecznych miasta Bytomia.

Ilona Łuczak na Gali Kobiety Sukcesu Śląska 2012