home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Katarzyna Michalska - aktorka, założycielka teatru IMPROV AB OVO i propagatorka sztuki improwizacji w Polsce.

Katarzyna Michalska jest aktorką. - Całe życie marzyłam, by dostać się do szkoły filmowej. Ku mojemu nieszczęściu byłam dobra z historii, przez co mama chciała, bym została prawnikiem. Niestety, pojechałam do szkoły filmowej, dostałam się i zostałam aktorką – wspominała.

Jest założycielką teatru Improv AB OVO, propagatorką sztuki improwizacji w Polsce, żoną artysty, mamą dwójki nastolatków. Swoje miejsce na ziemi znalazła w teatrze, który sama stworzyła i w którym realizuje własne projekty artystyczne, a tworząc ćwiczenia i gry improwizacyjne, pomaga aktorom odblokować potencjał twórczej ekspresji i rozwijać kreatywność. 

Katarzyna Michalska jest także pomysłodawczynią i twórczynią Festiwalu Sportów Teatralnych 3,2,1. Jak twierdzi, improwizacja - choć oznacza tworzenie dzieła bez przygotowania i jest aktem niepowtarzalnym i spontanicznym - wymaga od aktorów wielu przygotowań, ponieważ grają bez scenariusza.

Jak zaznaczyła, w Teatrze Improv najważniejsza jest publiczność, która jest drugim partnerem aktora. - O improwizacji mówi się, że jest to aktorski skok na bungee. Nie mamy bowiem scenariusza, reżysera. Nie mamy nic - jedynie swój zespół, na którym możemy się oprzeć – mówiła Michalska.