home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Edyta Kocyk - współzałożycielka i prezes SiDLY, spółki technologicznej, producenta innowacyjnego systemu do teleopieki. Doktorantka Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej.

Absolwentka Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, European Academy of Diplomancy. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora Wojskowej Akademii Technicznej, Rektora Szkoły Głównej Handlowej, Fundacji im. K. Pułaskiego, Głównego Inspektora Danych Osobowych. 

Za swoje dotychczasowe osiągnięcia otrzymała ok. 30 nagród na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Autorka kilkunastu artykułów nt. informatycznego wspomagania zarządzania, IoT, nowych technologii. Obecnie łączy swój zawodowy świat innowacji telemedycznych wearable, z pasją i nauką. Wyróżniona przez amerykański Forbes nagrodą „30 under 30”.

Organizacja, którą zarządza Edyta Kocyk, uzyskała tytuł jednej z 3 najlepszych firm ogólnopolskiego ekosystemu - Polska Przedsiębiorcza. Spółka SiDLY uzyskała wsparcie jednego z największych Funduszy Private Equity w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wyróżnienie Innowator Mazowsza, a także tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku. 

Obsypany nagrodami produkt firmy SiDLY to pierwsza w Europie opaska telemedyczna łącząca w sobie wszystkie zalety rozwiązań eHealth i eCare. Powstała z myślą o osobach, które chciałyby opiekować się swoimi bliskimi mimo dzielącej ich odległości. Pomysł na takie urządzenie pojawił się w życiu Edyty Kocyk jeszcze. gdy była na studiach i problemem dla całej rodziny była opieka nad babcią. Długo szukała takiego urządzenia na rynku. Po wielu latach pomysł dojrzał. Zanim stworzyli za wspólnikiem opaskę SiDLY Care poprzedzili to dokładnymi analizami potrzeb rynku w zakresie opieki telemedycznej.

Noszona na ręce jak zegarek opaska telemedyczna pozwala na systematyczność pomiarów, bieżący monitoring. Wyposażona jest w pulsometr i sensory do pomiaru temperatury skóry, przypomina o zażywaniu leków, ma detektor upadków i przycisk SOS oraz usługę geolokalizacji. Pomiary są widoczne w aplikacji mobilnej i platformie internetowej opiekuna przez 24 godziny na dobę. Urządzenie uzyskało certyfikację medyczną. Produkt został opatentowany.

https://www.youtube.com/watch?v=HspdnTPZRUM

W maju 2016 odbył się finał Konkursu na Najlepszy Kobiecy Startup w Polsce. Wśród 61 uczestniczek najlepsza okazała się współzałożycielka Sidly, CEO Edyta Kocyk. Nagrodą główną w konkursie był wyjazd do Izraela oraz udział w międzynarodowym konkursie Start Tel Aviv Competition 2016 Female Entrepreneurs.

Edyta Kocyk jako jedyna Polka miała możliwość uczestniczyć w prestiżowej konferencji „Health Technology Forum” zorganizowanej na Uniwersytecie w Stanford w 2016 r. W swojej prezentacji Edyta zwróciła szczególną uwagę na rolę kobiet w rozwoju sektora health. Wystąpienie to zainicjowało współpracę firmy SiDLY z Uniwersytetem w Stanford, a samo zaproszenie stanowi potwierdzenie, że firma spotyka się z  coraz większym zainteresowaniem na rynku międzynarodowym. Wyjazd do Stanów to nagroda w konkursie organizowanym przez Organizację Sukces Pisany Szminką, która nagrodziła Edytę Kocyk w kategoriach Debiut Roku oraz Kobieta w Nowych Technologiach. 

Edyta Kocyk znalazła się również na zaszczytnym 26. miejscu w rankingu niemieckiego magazynu Hundert „Female Startup Founders Europe”. Startup Edyty Kocyk to jeden z trzech wyróżnionych w rankingu startupów polskich w tym rankingu.