home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Agata Wiktoria Śmierzyńska - Prezes Fundacji Anioły Kultury

Agata Wiktoria Śmierzyńska: moją powinnością jest niesienie nadziei i pomocy kobietom. Na co dzień jest nauczycielką szkolną i wychowawcą w świetlicy w podwarszawskiej szkole. Prywatnie, chociaż kobietą po przejściach, to jednak szczęśliwą mamą trójki dzieci. Pozazawodowo Prezesem Fundacji Anioły Kultury oraz inicjatorką projektów "Kobiety i dzieci w ogniu wojny" oraz "Narodzić się na nowo". Agata Wiktoria Mierzyńska: Czy świat umie pomagać? Czy słowa Elie Wiesela "Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, lecz obojętność" są ciągle aktualne i tylko nieliczni potrafią zareagować i pomagać?

Agata Wiktoria Śmierzyńska jest prawdopodobnie pierwszą Polką, która odwiedziła dzieci z "miasta rakiet" – izraelskiego Sederot – położonego 830 metrów od Strefy Gazy. Sederot znajduje się pod ciągłym ostrzałem rakietowym Palestyńczyków. Jak mówi, jako człowiek, matka, pedagog, nie mogła pozostać bezczynna, po tym, co tam zobaczyła. 

Śmierzyńska założyła fundację i zorganizowała pomoc tamtejszym kobietom i dzieciom. Fundacja Anioły Kultury stawia na programy społeczne. Po pokonaniu trudności życiowych dzięki wsparciu wielu ciepłych i przyjaznych ludzi, pani Agata poczuła zobowiązanie, że jeżeli sama potrafiła się podnieść, to jej powinnością jest nieść wsparcie, nadzieję i pomoc innym kobietom, które są dzisiaj w takim miejscu, w jakim ona była kiedyś.