home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Monika Bankiewicz z Komorowa - właścicielka Gospodarstwa Sadowniczego MB Monika Bankiewicz i marki Smaczek z Doliny Radomki.

 

Członek Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej, Członek Rady Klastra AgroBioCluster. Aktywna, przedsiębiorcza, a przy tym skromna kobieta, która swoją działalnością zawodową, społeczną i charytatywną inspiruje i pozytywnie motywuje do działania.  Od ponad 25 lat wzorowo prowadzi i rozwija gospodarstwo sadownicze specjalizujące się w produkcji jabłek deserowych oraz naturalnych soków tłoczonych. Uznaniem dla jej działalności jest odznaczenie prestiżowym tytułem Mistrz AgroLigi 2013 wręczanym od ponad dziesięciu lat przez Prezydenta RP, który wyróżnia przedsiębiorstwa w pełni doinwestowane, rentowne, wyróżniające się wysoką efektywnością produkcji w skali województwa i kraju. Konkurs promuje rolników oraz firmy, które produkują znakomite polskie wyroby i mimo konkurencji odnajdują swoje miejsce i swoich odbiorców na rynku krajowym i poza granicami Polski. Inne zdobyte przez Monikę laury i odznaczenia to m.in.: I miejsce w Konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego, Nagroda Główna Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego 2013, Produkt Roku 2012 czy Graniowy Tulipan.

Monika Bankiewicz chętnie inwestuje w najnowsze technologie do sortowania owoców, ciągłe doskonali i unowocześnia swoje przedsiębiorstwo, jest otwarta na tworzenie i wdrażanie innowacji oraz aktywnie współpracuje ze sferą nauki i B+R. Oprócz tego, aktywnie uczestniczy w niezliczonej (ale idącej w setki) ilości targów, konferencji czy wydarzeń na poziomie lokalnym (Święto Papryki), regionalnym (VI Forum Rozwoju Mazowsza), krajowym (Dożynki Prezydenckie) i międzynarodowym (misje studyjne do Chin i Dubaju). Jest także członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej, Stowarzyszenia LGD Lokalna Grupa Działania, Klastra AgroBioCluster i sieci Kulinarne Mazowsze. Współpracuje z Muzeum Wsi Radomskiej, Przedszkolem Niezapominajka, Kliniką Uzdrowiskową „Pod Tężniami”, Fundacją Czysta Polska i innymi podmiotami działającymi na rzecz rozwoju gospodarczego, społecznego, zdrowotnego i kultury. Jej deserowe jabłka i zdrowe soki promują zarówno znani kucharze tacy jak Karol Okrasa, jak i uznani sportowcy tacy jak Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar.

 

Działalność gospodarczą i społeczną godzi z rolą żony oraz mamy czwórki dzieci.