home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Marta Remplewicz i Zofia Marciniak z Płocka – chemiczki, założycielki i właścicielki firmy KOSMETYKI DLA

Marta Remplewicz i Zofia Marciniak tworzą markę Kosmetyki DLA. Firma powstała w 2013 roku. Ideą tworzonych kosmetyków jest przede wszystkim bazowanie na świeżych naparach z ziół. Zostały one opracowane specjalnie dla cery bardzo wymagającej, wrażliwej jak również trądzikowej. Pani Marta 

w firmie odpowiada za proces technologiczny, natomiast Pani Zofia za kontrolę jakości, zakup surowców i pozyskiwanie dostawców. Sprzedażą zajmują się wspólnie. Obie Panie udzielają się społecznie, prowadząc w Płocku i okolicach warsztaty dla młodzieży szkolnej. Nie czują misji odmładzania, czy zatrzymywania czasu, chcą, by ich kosmetyki pomagały rozwiązywać problemy.

Marta i Zofia swoją przygodę z chemią rozpoczęły w szkole, na kółku chemicznym. Zofia ukończyła chemię ogólną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Marta - technologię związków biologicznie czynnych i kosmetyków na Politechnice Warszawskiej. Po studiach znalazły pracę w firmie, gdzie współpracowały z osobami, które ponad 30 lat zajmowały się produkcją kosmetyków i chętnie dzieliły się swoim doświadczeniem. Mimo, że pomysł utworzenia własnej marki towarzyszył im od początku studiów, brakowało odwagi, by porzucić etat i wejść na rynek z własnym produktem. Rzeczywistość jednak zweryfikowała ich plany. Zakład został zamknięty, a Panie zostały bez pracy. Wtedy pomysł powrócił. Z pomocą przyszły fundusze unijne, które wraz z oszczędnościami pozwoliły postawić pierwsze kroki w kosmetycznym biznesie. Inspiracją do wykorzystywania „herbatek” ziołowych jako bazy kremów, było powracające zapalenie gardła Pani Marty. Wówczas pojawił się pomysł wykorzystania naparu z ziół do produkcji kremu.  Rośliny, które nie są poddawane procesom chemicznym, posiadają doskonałe właściwości pielęgnacyjne oraz regeneracyjne. W związku z tym, że w produkcie kosmetycznym nawet 70% składu stanowi woda, w KOSMETYKACH DLA została ona wyeliminowana i zastąpiona świeżymi naparami ziołowymi, przygotowywanymi tradycyjną, sprawdzoną metodą. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, kosmetyki posiadają wysokie stężenia substancji aktywnych, co przekłada się na wyjątkową skuteczność KOSMETYKÓW DLA. Kosmetyki posiadają charakterystyczny kolor, który nie jest efektem dodawania chemicznych barwników, ale naturalnym zabarwieniem pochodzącym od ziół. Pierwszy ziołowy krem Marta stworzyła dla swojej siostrzenicy, która miała problem z trądzikiem młodzieńczym. Formuła Niszcz Pryszcz okazała się skuteczna, co stało się impulsem do działania. Po konsultacjach z dermatologiem i fitoterapeutą produkt trafił na badania, a później do sprzedaży. Dziś krem Niszcz Pryszcz jest ich najlepiej sprzedającym się produktem, który kupowany jest nie tylko przez nastolatki, lecz również dojrzałe kobiety, których coraz częściej dotyka problem trądziku. Pomysły na nowe kosmetyki są zwykle wynikiem rozmów z klientami i wsłuchiwania się w ich potrzeby. Panie opracowały własne receptury kosmetyczne, komponując je tak, aby spełniały wymagania najbardziej wymagających kobiecych cer. Produkty są polecane przez lekarzy dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej. Firma stawia na lokalne, polskie rośliny.

Panie współpracują z uczelniami wyższymi w ramach prac badawczych nad nowymi produktami m.in. na zwartość substancji aktywnych w produktach firmy, stale poszerzają wiedzę z zakresu fitochemii ziół.