home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Magdalena Daniel - główna laureatka Wyborów Kobiet Sukcesu Mazowsza 2016

Magdalena Daniel Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej w Siedlcach założyła w 1998 roku. Dzięki jej ogromnej wiedzy i zaangażowaniu mali, ciężko chorzy pacjenci przywracani są życiu oraz szybciej wracają do zdrowia. W 2010 roku jej oddział otrzymał certyfikat „Szpital bez bólu”.

Na jej oddział trafia wiele poparzonych dzieci. Pierwsza w Polsce wprowadziła nowatorską metodę dermy przy leczeniu takich poparzeń. Polega ona na tym, że syntetyczny zamiennik skóry człowieka o nazwie INTEGRA jest wszczepiany w ubytek skóry pacjenta i po 6 tygodniach na bazie tego materiału odradza się własna skóra. Do Polski z Ameryki sprowadził te metodę nieżyjący już prof. Jacek Puchała z Krakowa stosując ją w latach 2000-ych do leczenia blizn po oparzeniach. Doktor Magdalena Daniel w 2005 r. jako pierwsza z bardzo dobrym skutkiem zastosowała ją u dzieci w leczeniu ostrym, czyli na otwarte rany oparzeń. Dzięki stosowaniu tej metody skóra szybciej i lepiej się goi, a blizny są mniej widoczne. Wyniki zostały zaprezentowane na zjeździe Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń. Obecnie wszystkie ośrodki oparzeniowe stosują te metodę.

Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej w Siedlcach propaguje ideę dawstwa narządów od młodych dawców. Z tego oddziału zostało pobrane najmłodsze serce do przeszczepu od półtorarocznego chłopca, który spadł z drugiego piętra. Uraz głowy nie dawał szans przeżycia, jego mózg uległ całkowitemu uszkodzeniu. Na nowe serce czeka wielu malutkich pacjentów z chorobami i wrodzonymi wadami serca. Kochając dzieci i rozumiejąc ból rodziców, potrafi tych ostatnich z wielkim taktem przekonać, że ich dziecko nie całkiem odejdzie, gdy  jego serce zabije w innej małej piersi. Poltransplant - instytucja zajmująca się koordynacją przeszczepów  w Polsce poinformowała, że było to najmłodsze serce, jakie udało się przeszczepić w Polsce.

Przykładając wagę do otoczenia, w jakim przebywa chore dziecko, przeprowadziła w kilka akcji organizując między innymi remont  oddziału, w którym pomogła młodzież ze szkół oraz uczelni. Oddział został  ozdobiony  postaciami z popularnych bajek, za co w 2002 roku szpital otrzymał wyróżnienie w konkursie „Szpitale Motyle” organizowanym przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej. Kierowany przez nią oddział stale uczestniczy w akcji Fundacji "Orange" „Szpital z sercem”.

W wolnym czasie udziela się społecznie w działaniach na rzecz dzieci - współpracując   między innymi z Fundacją Pro-bono. Razem z siedlecką lokalną telewizją (wówczas Catel), na wiele lat przed programami ogólnopolskimi nakręciła cykl programów dotyczących  udzielania pierwszej pomocy i reanimacji. Nagrania te były udostępniane w trakcie szkoleń przeprowadzanych na wszystkich turnusach kolonii organizowanych przez Dom Pracy Twórczej Reymontówka. Od pierwszego finału udziela się w Sztabie Siedleckim Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            Autorka wielu badań naukowych prezentowanych na kongresach chirurgii i ortopedii dziecięcej. Organizatorka kongresów naukowych. Przez kilka lat pełniła funkcję przewodniczącej Rady Ordynatorów Wojewódzkiego Szpitala  w Siedlcach. Certyfikowany audytor wewnętrzny ISO w placówkach służby zdrowia. Obecnie zajmuje się także podologią – to w Polsce dziedzina medycyny jeszcze raczkująca, dotyczy chorób stóp i stawu skokowego. Magdalena Daniel propaguje ponadto nowe metody leczenia chorób paznokci.

Radna Rady Miasta Siedlce, członek rady programowej Biblioteki Miejskiej w Siedlcach. Prywatnie matka dwóch dorosłych synów, babcia (od kilku miesięcy) wnuczki. Zaprzyjaźniona ze swoim kotem – Kitelem. Miłośniczka i propagator sportowego trybu życia, od kilku lat uprawiająca squash.  Lubi wędrówki po górach, zwłaszcza polskich oraz książki.