home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Emilia Klimaszewska – Doktor nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa, adiunkt, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

IMG_5421.jpg

Jej zainteresowania naukowe dotyczą  wprowadzania innowacyjnych surowców do kosmetyków i produktów chemii gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem surowców naturalnych i wtórnych.Laureatka prestiżowego stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. 

Współtwórczyni opracowania nowej generacji kosmetyków i produktów chemii gospodarczej zawierających ekstrakty roślinne, które zostało nagrodzone złotym medalem na Wystawie Agro Arca w Zagrzebiu. Na Międzynarodowym Salonie Wystawienniczym ARCHIMEDES” w 2015 Moskwie zdobyła, wspólnie ze współpracownikami, złoty medal za „Ekstrakt z jeżyny pozyskiwany w warunkach nadkrytycznego dwutlenku węgla jako naturalny, wartościowy surowiec do przemysłu kosmetycznego”. Dla wyjaśnienia - nadkrytyczny dwutlenek węgla zapobiega m.in. rozwojowi mikroorganizmów. Emilia Klimaszewska współpracuje z firmami zajmującymi się produkcją kosmetyków i produktów chemii gospodarczej.

Wspólnie ze współpracownikami Katedry Chemii UTH otrzymała Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich Beauty Vision 2013 za opracowanie preparatu do mycia ciała w formie dźwięczącego żelu, zawierającego olej z pestek truskawek. Żel  można "usłyszeć" gdy znajduje się w opakowaniu. Po nawet lekkim uderzeniu wydaje on specyficzny, jakby metaliczny dźwięk. Żel ma właściwości pielęgnacyjno-ochronne. Dźwięk  tworzą struktury ciekłokrystaliczne, które mają właściwości mechaniczne. Atrakcyjna, niespotykana na polskim rynku forma produktu może być stosowana w  kosmetykach dla dzieci.  

W roku 2012 otrzymała tytuł Innowatora Mazowsza w kategorii „Innowacyjny Młody Naukowiec” za rozprawę doktorską pt. „Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych”. W roku 2013 otrzymała Srebrny Medal na Międzynarodowym salonie Wystawienniczym ARCHIMEDES w Moskwie oraz brązowy medal na Wystawie IENA 2013 w Norymberdze za opracowanie receptur „Innowacyjnych środków czystości z udziałem surowców wtórnych" .

Współautorka 33 artykułów naukowych w prestiżowych czasopismach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

 

Emilia Klimaszewska otrzymała tytuł magistra inżyniera na Politechnice Radomskiej na Specjalności: Technologia Kosmetyków i Produktów Chemii Gospodarczej (2006). Odbyła także częściowe studia w ramach programu Socrates Erasmus w Niemczech (Universität Stuttgart). Uzyskała też tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Obecnie  pracuje w Katedrze Chemii na Wydziale Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na kierunku Biotechnologia i Technologia Kosmetyków, Produktów Chemii Gospodarczej i Przemysłowej oraz na kierunku Kosmetologia. Promotor szeregu prac magisterskich oraz recenzentka zarówno prac dyplomowych jak i projektów badawczych.