home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Edyta Markiewicz-Brzozowska objęła funkcję w 2010 r. dyrektora Konstancińskiego Domu Kultury mając jasną wizję tego, co chce osiągnąć i konsekwentnie ją realizuje, wpływając znacząco na rozwój kultury w gminie.

To dzięki jej pomysłom i staraniom Dni Konstancina przekształciły się w dwudniowe święto, którego główną atrakcją jest parada retro, prezentująca stroje z belle epoque lub z lat 20. i 30.  Z roku na rok bierze w niej udział coraz większa liczba mieszkańców.

W 2012 r. stworzyła Wirtualne Muzeum Konstancina, w którym znaleźć można starannie udokumentowaną i bogato ilustrowaną historię tego regionu oraz opowieści o jego znanych mieszkańcach.

 

Kolejnym projektem, który już na trwałe wpisał się w kulturalny krajobraz Mazowsza, jest lipcowy festiwal jazzu tradycyjnego Jazz Zdrój Festiwal, na którym pojawiają się znane zespoły z kraju i z zagranicy.

Wielkim sukcesem okazało się również stworzenie Letniego Sezonu Artystycznego. Od końca maja do początku września we wszystkie soboty i niedziele w Parku Zdrojowym odbywają się koncerty znanych i popularnych artystów.

 

Dzięki jej wysiłkom organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Sportów Teatralnych 3-2-1 Impro, na który zapraszane są najlepsze grupy improwizujące z Polski i z zagranicy.

Od dwóch lat organizuje przegląd twórczości środowisk seniorskich – Wrzosowiska.

Zachęciła do współpracy kilka zespołów teatralnych, dzięki czemu jesienią, po zakończeniu Letniego Sezonu Artystycznego, w Konstancinie zaczyna się sezon teatralny.

Latem tego roku, w altanie przy Hugonówce, zorganizowała niedzielne potańcówki na świeżym powietrzu, które od pierwszego dnia przyciągały tłumy mieszkańców.

 

Kiedy Urząd Miasta i Gminy pozyskał fundusze na restaurację Hugonówki (mieści się tu teraz siedziba Konstancińskiego Domu Kultury), wywarła wielki wpływ na urządzenie i funkcjonalność budynku.

Jest pomysłodawczynią i autorką projektu Kalejdoskop Konstancina, na realizację którego zdobyła dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 500 000 PLN.

W projekcie tym, którego celem jest promocja turystyki w gminie Konstancin-Jeziorna przygotowano: autorskie szlaki turystyczno-kulturowe, przewodnik i mapy turystyczne, stronę www, aplikację na urządzenia mobilne, audiobook, infokioski turystyczne, multimedialną wystawę stałą Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Konstancina-Jeziorny i inne.

Kalejdoskop Konstancina to pierwszy tego typu projekt, który przedstawia historię, środowisko i potencjał turystyczny gminy Konstancin-Jeziorna w tak szerokim, kompleksowym ujęciu. W jego przygotowaniu pomogło autorce kilkuletnie, dogłębne badanie tych zagadnień. Dzięki jej namowie twarzą tego projektu został mieszkaniec Konstancina znany i popularny aktor Karol Strasburger.

Obecnie Edyta Markiewicz-Brzozowska pracuje nad kolejnymi projektami.

Wszystkie te przedsięwzięcia realizuje dzięki kreatywności, determinacji i konsekwencji, a także umiejętnemu kierowaniu starannie dobranym, pełnym zaangażowania i entuzjazmu zespołem.