home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Marta Borkowska – Olszewska - menedżer, doradca, inicjatorka spotkań biznesowych dla kobiet.

Od ponad 16 lat aktywna uczestniczka życia biznesowego, założycielka i współwłaścicielka, w zarządzie i na stanowiskach kierowniczych, menedżer, doradca. Posiada doświadczenie w prowadzeniu firmy, strategicznym zarządzaniu zasobami ludzkimi, zarządzaniu sprzedażą, marketingiem, eventami i public relations. Doradca w zakresie edukacji kobiet w obszarze przywództwa, komunikacji i budowania własnej marki dla właścicielek małych i średnich firm oraz transformacji i modelowania kultur w organizacjach. W 2005 roku otrzymała nagrodę „Kobieta Przedsiębiorcza 2005” w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez firmę Avon w kategorii „spółka kobieca”.

Absolwentka studiów podyplomowych Executive MBA organizowanych przy Business Center Club w Warszawie, prowadzonych przez GFKM, Uniwersytet Gdański i IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management. Ukończyła studia wyższe na Wydziale Handlu Zagranicznego w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Łazarskiego oraz na Wydziale Wychowania Muzycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Marta Borkowska – Olszewska zaczynała karierę zawodową w firmie rodzinnej. Jako pasjonatka przedsiębiorczości i nauki języków obcych, w 2000 roku założyła własną firmę, której głównym profilem działalności były szkolenia językowe i usługi tłumaczeniowe, zarówno dla międzynarodowych korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla klientów indywidualnych. Firma o zasięgu ogólnopolskim, jako jedna z pierwszych w Polsce oferowała szkolenia językowe z zastosowaniem najnowszych technologii (m.in. e-learning, blended-learning, wirtualne klasy, telekonferencje, etc.). Oferta firmy obejmowała kursy językowe oraz tłumaczenia w ponad 20 językach. W latach 2005 i 2006 firma uzyskała 8 miejsce w rankingu szkół językowych tygodnika Newsweek.

Kolejnym krokiem w karierze zawodowej Marty Borkowskiej – Olszewskiej była sprzedaż udziałów spółki i dołączenie do grona ICAN Institute, wydawcy Harvard Business Review Polska, na stanowisko Dyrektora Rozwoju Biznesu. Aktualnie jest Partnerem w Allbridge Business Advisory - marka premium w DOOR Group International. Jest współtwórcą marki. Kluczowym obszarem działalności firmy są ekskluzywne i szeroko pojęte programy zmian i transformacji, których celem jest osiągnięcie założonych rezultatów biznesowych. Firma o zasięgu globalnym, współpracuje z zespołem międzynarodowych ekspertów, których łączy pasja i kreatywność, wiedza i doświadczenie, zrozumienie ludzi i biznesu. Realizuje projekty w 90 krajach świata.

Organizatorka konferencji i seminariów. Od lat aktywnie promuje przedsiębiorczość kobiet, wspiera partnerstwo w biznesie, aspiracje i niezależność zawodową. Inicjatorka i organizatorka cyklu śniadań biznesowych dla kobiet na stanowiskach zarządczych i kierowniczych organizowanych przez Allbridge Business Advisory we współpracy z Międzynarodowym Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy Szkole Głównej Handlowej, których celem jest wspieranie kobiet w ich ambicjach zawodowych, wymiana doświadczeń, promocja wiedzy oraz stworzenie platformy współpracy i wymiany dobrych praktyk. Pasjonatka połączenia biznesu z nauką, z którego powstają prężne i innowacyjne firmy odnoszące komercyjne sukcesy. Aktywnie zaangażowana w działalność charytatywną. Wierzy, że życie jest sztuką wyboru… liczy się to, co dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.

Od 2001 roku członkini Międzynarodowego Forum Kobiet Biznesu i Nauki przy Szkole Głównej Handlowej (Wiceprezes ds. Kontaktów Międzynarodowych w latach 2004-2006), Rotary International i European Professional Women`s Network.

 

Pasjonatka muzyki klasycznej i jazzowej. Znawca win. Wolne chwile spędza przy fortepianie. Kocha teatr i podróże. Interesuje się psychologią i filozofią wschodu. Mężatka, syn Damian.

Motto życiowe brzmi: „Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry”.