home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Katarzyna Wierzbowska - Prezeska Zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet

Współtworzona przez nią Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet jest organizacją, która promuje przedsiębiorczość kobiet i wspiera firmy prowadzone przez kobiety.  Powołana do życia przez fundację Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to platforma dla kobiet, które prowadzą swoje firmy lub myślą o ich założeniu.

Działania fundacji opierają się na 3 filarach: inspiracji, edukacji i networkingu.

Fundacja organizuje  ogólnopolskie konferencje pod hasłem “Jak z sukcesem rozwijać swoją firmę”, w roli panelistek występują inspirujące przedsiębiorcze kobiety, a jako prelegenci - eksperci – praktycy. Spotkania networkingowe w formie porannych śniadań, na które w roli gościa specjalnego zapraszane są przedsiębiorcze kobiety lub wieczornych spotkań w nieformalnej atmosferze, dają okazję do spotkania i wzajemnego poznania i wymiany doświadczeń. Specjalistyczne szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, w formie jednorazowych warsztatów i kilkumiesięcznych kursów, dają okazję podniesienia wiedzy z zakresu rozwijania firmy.

Fundacja prowadzi także autorski program mentoringu biznesowego, którego uczestniczki , początkujące przedsiębiorczynie, otrzymują 6 miesięczne wsparcie mentorki - kobiety, która z sukcesem prowadzi własną firmę. Partnerem programu Biznes w kobiecych rękach jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. W programie bierze udział 50 kobiet. Jest to już 2-ga edycja programu mentoringu biznesowego.

Katarzyna Wierzbowska odpowiada za realizację misji i celu fundacji. Tworzy strategię działań, buduje relacje z partnerami i organizacjami wspierającymi.

Uprzednio zarządzała firmami z obszaru doradztwa komunikacyjnego i wizerunkowego: firmą CSR, Goodbrand i agencją PR, Headlines Porter Novelli. Pracę zawodową rozpoczynała w branży reklamowej, kierowała działem mediów w Euro RSCG, a wcześniej pracowała w LINTASie (teraz Lowe). Ma ponad 20 letnie doświadczenie w marketingu, komunikacji, PR i CSR, jest też niezależnym konsultantem.

Absolwentka krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, na kierunku cybernetyki ekonomicznej i informatyki, uzyskała dyplom typu MBA programu Copernic na francuskich uczelniach m.in. Institut d’Etudes Politiques (Science Po) i Ecole de Mines de Paris.

 

Realizuje się w pracy charytatywnej na rzecz organizacji pozarządowych, wspierając je w obszarze komunikacji i pozyskiwania funduszy. W przeszłości pełniła społeczną funkcję Wiceprezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

 

Jurorka konkursów, występuje na konferencjach branżowych.

Prywatnie szczęśliwa żona i matka 3 dzieci. Entuzjastka zdrowego trybu życia.