home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Grażyna Sroczyńska - Prezes zarządu oraz większościowy udziałowiec spółki Ramzes

Prezes zarządu oraz większościowy udziałowiec spółki Ramzes Sp. z o.o.  - dostawcy programów informatycznych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Prelegent konferencji oraz autorka artykułów z dziedziny zarządzania i gospodarki.

Od początku zajmują ją technologie informatyczne oraz zagadnienia z dziedziny ekonomii, gospodarki oraz przedsiębiorczości. Matematyka to był jej ulubiony przedmiot w szkole. 14 lat związana jest już z branżą informatyczną.

Nie studiowała informatyki lecz zarządzanie i marketing. Uważa, że daje jej to możliwość komunikowania się z informatykami-twórcami oprogramowania z pozycji klienta laika, którą to umiejętność potrafi już przełożyć na efekt biznesowy. Aktualnie jest studentką studiów doktoranckich Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych, gdzie pracę doktorską pisać będzie o „Zarządzaniu ryzykiem w firmie”.

Pasjonuje ją innowacyjny świat. Wynalezienie Internetu zmieniło naszą cywilizację i pokazało z jakim tempem życia przyszło nam się mierzyć, o czym miała okazję dyskutować m.in. ze studentami Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach, gdzie prowadziła wykłady. Słowa Alvina Toflera są jej życiowym mottem: „ Analfabetami XXI wieku nie są Ci, którzy nie potrafią czytać czy pisać, tylko Ci, którzy nie potrafią się uczyć, oduczać i uczyć na nowo”.

Na jednym z wystąpień w Collegium Civitas w swojej prezentacji: „Krótko o długiej historii ewolucji technologii. Od glinianych tabliczek do platformy zarządzania kompetencjami” przekonywała, jak wielką przewagę konkurencyjną można osiągnąć stosując innowacyjne rozwiązania. Słowa noblisty Williama Goldinga „Największe pomysły cechuje prostota” są dla niej drogowskazem.  Przydatna technologia to ta, zrozumiała dla przeciętnego człowieka. Dlatego najpierw coś sprawdza na własnej organizacji, a następnie oferuje klientom.

Będąc studentką studiów magisterskich (zaocznie, bo po szkole średniej zaczęła już pracować) podjęła się prowadzenia spółki informatycznej i musiała poświecić dużo czasu, aby zrozumieć tę specyficzną i bardzo męską branżę.  Jej firma Ramzes ma 12 lat i przeżyła już dwa kryzysy gospodarcze. Porażki uczą jej prezeskę pokory w życiu. Umie cieszyć się z każdego drobiazgu. Zawsze widzi szklankę do połowy pełną. Jest teraz na etapie przeobrażania firmy - wprowadza innowacje również w zarządzaniu.

Sztandarowy produkt jej firmy, Aplikacja Ramzes, posiada rekomendację Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Stowarzyszenia Ekspertów Finansowych i Doradców Podatkowych. Jest laureatem konkursu organizowanego przez Microsoft „Najlepszy program Komputerowy wspomagający zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem, 2008, z wyboru użytkownika”. Aplikacja Ramzes została również nagrodzona Medalem Europejskim przyznawanym przez Business Centre Club oraz Komitet Integracji Europejskiej.

 

Grażyna Sroczyńska od 10 lat jest członkiem Business Centre Club oraz członkiem konwentu. Działa w Europejskim Forum Właścicielek Firm także jako jej Prezes Rady Biznesu. Laureatka konkursu „Kosynierzy Przedsiębiorczości 2014”.

Prywatnie - mama  5 letniego Alana oraz 7 letniej Amelii.  Mąż Paweł - Fizyk.