home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Aldona Machnowska-Góra - Dyrektorka Teatru WARSawy

Aldona Machnowska-Góra uważana jest w Warszawie za czołową działaczkę na rzecz współpracy organizacji pozarządowych z miastem. Twórczyni i Dyrektorka Teatru WARSawy, Wiceprezeska Stowarzyszenia Teatru Konsekwentnego, Przewodnicząca Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury.

Współautorka „Programu Rozwoju Warszawa do 2020. Miasto kultury i obywateli”.

W latach 2013- 2014 członkini zespołu sterującego Programu Rozwoju Kultury w Warszawie "Miasto Kultury i Obywateli". Pomysłodawczyni  i założycielka Porozumienia Nowe Teatry Repertuarowe ENTER (Teatr Polonia, Montownia, Druga Strefa, Wytwórnia, Studio Teatralne Koło i Teatr Konsekwentny).

Od roku 2002 dyrektorka dwunastu edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego.

Konsekwentny powstał w 1997 roku. Przyszła działaczka występowała w nim jako aktorka. Ze sceny zeszła po sukcesie spektaklu „Funny Games”, który premierę miał w 2003 roku. Zamieniła aktorstwo na zarządzanie.

Teatr Konsekwentny dzięki działaniom Aldony Machnowkiej-Góry przeszedł metamorfozę od firmy po stowarzyszenie. Obecnie Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego jako organizacja pożytku publicznego o charakterze non - profit produkuje spektakle teatralne i utrzymuje się ze środków własnych oraz dotacji.

Czas przebudowy Konsekwentnego był czasem, kiedy w Warszawie zaczynały postawać pierwsze komisje dialogu społecznego. Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego dostrzegło w nich wielki potencjał. Obecnie w Warszawie działa 28 komisji dialogu społecznego przy 11 biurach Urzędu m.st. Warszawy. Od jesieni 2011 roku Aldona Machnowska-Góra przewodniczy Komisji ds. kultury przy Biurze Kultury.

W pracy Aldony Machnowskiej-Góry bardzo ważne miejsce zajmuje również wspieranie organizacji w ich codziennym funkcjonowaniu. Koordynuje Warszawski Inkubator Kulturalny – projekt szkoleniowy skierowany do młodych fundacji czy stowarzyszeń.

Producentka spektakli teatralnych ”Wenus w futrze”,  "Dziwka z Ohio", "Wraki", „Pożar w burdelu. Śmierć w wielkim mieście”, "Pożar w burdelu. Bal w burdelu", "Pożar w burdelu. Gorączka powstańczej nocy", "Tato nie wraca", " Zaklęte rewiry" ,"Zabawne gry", "Łysa śpiewaczka", "Taśma", "Pasolini, modlitwa na zlecenie", "… i póki śmierć nas nie rozłączy, czyli Tryptyk Czeski”, "Pacjent", "Someone who’ll watch over me", "Kochankowie z sąsiedztwa", "Ja3 czyli dwa do jednego", "Zbombardowani", "Kompleks Portnoy’a".