home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Justyna Kozdryk

Niepełnosprawna sportsmenka, polska http://pl.wikipedia.org/wiki/Podnoszenie_ci%C4%99%C5%BCar%C3%B3wsztangistka, srebrna medalistka igrzysk paraolimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Rywalizuje w kategorii do 44 kilogramów. Na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”. Pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też, jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

Ma 116 cm wzrostu, niebywałą siłę i jest chlubą mazowieckiej policji. Policjanci z Mazowsza od dawna jej kibicują. Justyna Kozdryk w niedzielę zajęła drugie miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc na zawodach sportowych organizowanych w USA przez Arnolda Schwarzeneggera. Tegoroczny, 25 jubileuszowy, Arnold Sports Festival odbył się w dniach 28 luty - 3 marca w Columbus w stanie Ohio. Zawody w kategorii, w której wystartowała Justyna Kozdryk toczyły się w formule open. Sportsmenka z Grójca znalazła się w gronie dziewięciu najsilniejszych kobiet globu, które osobiście zaprosił znany aktor Arnold Schwarzenegger. Zawodniczka zaliczyła trzy podejścia w kategorii 47 kg. W pierwszym dźwignęła 115 kg, w drugim 120 kg, a w trzecim 125 kg. Tylko 2,5 kg brakowało jej do własnego rekordu świata ustanowionego w czasie mistrzostw w Soelden. Justyna Kozdryk już po raz trzeci była na zawodach organizowanych przez znanego aktora. Wcześniej także wracała z medalami.

Na co dzień uśmiechnięta, z dużym dystansem do siebie i niezwykłą pogodą ducha.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/silaczka,79296.html

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/silaczka,79296.html
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/silaczka,79296.html