home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Malina Wieczorek

Jest 40-letnią malarką, która swoje życie z sukcesem dzieli między dom (matka dwuletniego synka, mąż), pasję – malarstwo oraz pracę – zajmuje się reklamą społeczną w ramach struktury TELESKOPE.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w 1996 roku w pracowni Projektowania Architektury Wnętrz prof. Barbary Borkowskiej-Larysz, aneks z Projektowania Graficznego w pracowni prof. Jacka Siwczyńskiego, malarstwo w pracowni prof. Janusza Tarabuły. Swoje prace prezentuje od 1994 roku. Jaj wystawy indywidualne gościły w Warszawie m.in. Galeria Nova, Galeria Kontynenty, Baumgart Libera Cafe, Centrum Sztuki Współczesnej, Pałac Królikarnia/ Muzeum Narodowe, Studio Buffo i 8. Festiwal Filmowy i Artystyczny w Kazimierzu Dolnym. Uczestniczyła też w kilkunastu wystawach zbiorowych w Polsce, a w 2004 również w Waszyngtonie w Nevin Kelly Galery.

Już 10 lat związana jest również z reklamą. Dla agencji reklamowej TBWA/ WARSZAWA stworzyła i prowadzi TBWATELESCOPE - strukturę powołaną i działającą w ramach TBWAGROUP POLAND. Jej zadaniem jest współpraca z fundacjami charytatywnymi, agendami pozarządowymi, promocja sztuki i ciekawych inicjatyw społecznych. TBWATELESCOPE pomaga producentom, artystom i przedsiębiorstwom w pozyskiwaniu sponsorów, w kontaktach z mediami, wspiera i promuje artystów i sztukę. W ramach działań TBWATelescope został uhonorowany min. tytułem Dobroczyńca Roku, przyznawanym przez Akademię Rozwoju Filantropii, Białym Krukiem, Srebrnym EFFIE , ZLOTYM EFFIE oraz nagrodą specjalną Newsweek 1% oraz licznymi nagrodami na konkursach kreatywnych. Media Marketing umieścił Malinę Wieczorek na liście 100 wpływowych ludzi reklamy w kategorii -surferzy. Ma na swoim koncie ponad 40 kampanii społecznych, min dla: Fundacji Synapsis, Fundacji Urszuli Jaworskiej, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Viva- akcji dla zwierząt, Fundacji Przyjaciel, Fundacji Kidprotect, UNDP, Fundacji Promocja Zdrowia, Fundacji Krewniacy, Fundacji Małyszów - Wystarczy chcieć, Fundacji Ewy Błaszczyk AKOGO?, Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji Hospicyjnej -Hospicjum to też Życie, Fundacji Schumana, Fundacji Stefana Batorego, Greenpeace, Amnesty Internatoinal, Centrum Onkologii, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, Koalicji na rzecz zdrowia psychicznego, AIESEC, Krajowego Centrum Kompetencji, Habitatu for Humanity, Koalicji DACH NAD GLOWA, ROOM 13PIWNICA 80, PSOUU ( Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym), Teatru K2 z Wrocławia, Opery Narodowej - -Off Ballet Special, Krakowskiego Festiwalu Filmowego.