home
zaglosuj
historia
regulamin
kontakt
 

Beata Przybyszewska-Kujawa

Ukończyła kosmetologię na wydziale Farmacji Akademii Medycznej w Łodzi  oraz wydział Zdrowie Publiczne w Wojskowej Akademii Medycznej również w Łodzi. Jest współzałożycielką i pierwszą wiceprezeską zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kosmetycznego, wieloletnią prezeską Centrum Kosmetologicznego sp. z o.o. Właścicielka Centrum Kosmetyki i Promocji Zdrowia ESTETYKA, wydawca i redaktor naczelna dwumiesięcznika GABI.net- Estetyka & Zdrowie. Z jej inicjatywy w 1991 r odbyły się pierwsze w Polsce Targi Kosmetyczne w hotelu Victoria w Warszawie pod nazwą ESTETYKA.  Od 2003 r. jest właścicielką Centrum Kosmetyki i Promocji Zdrowia ESTETYKA.

Od 20 lat organizuje liczne konferencje, kongresy, targi z zakresu kosmetologii, promocji zdrowego stylu życia i profilaktyki (ALTERMED EXPO). Kreuje Akcje prozdrowotne (Dni Zdrowia i Urody), współpracując z samorządami (gmina Bielany i Żoliborz), organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami pacjentów.

Jest wydawcą i redaktorką naczelną dwumiesięcznika GABI.net- Estetyka & Zdrowie, promującego życie zgodne z naturą, profilaktykę poprzez ruch, przeciwdziałanie stresowi. Jest  autorką ponad 100 artykułów prasowych oraz współautorką ENCYKLOPEDII KOSMETYKI.

Jest prekursorką w zakresie wprowadzania na polski rynek idei SPA & Wellness oraz Podologii (profilaktyka i terapie kończyn dolnych). Od 6 lat organizuje specjalistyczne konferencje – ESTETYKA MANUS- Forum Pielęgnacji Dłoni, Stóp i Paznokci i KONGRESY PODOLOGICZNE oraz ESTETYKA NATURA – Forum Kosmetyki Naturalnej, SPA & Wellness.

Od 4 lat w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego prowadzi własną AKADEMIĘ SPA & WELLNESS MAGNIFICA, która kompleksowo przygotowuje kadrę do prowadzenia ośrodków odnowy biologicznej.

Od ponad 2 lat pracuje społecznie w zarządzie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Warszawie. Pełni też funkcję prezeski zarządu WARSZAWSKIEGO STOWARZYSZENIA RODZINA POLICYJNA 1939 r., która skupia członków rodzin zamordowanych w Twerze w 1940 r. policjantów II RP.  W ramach tych organizacji powstało wiele wystaw o tematyce katyńskiej – m. in. KATYŃ 1940 – PAMIĘTAMY w Cytadeli Warszawskiej pod patronatem Andrzeja Wajdy, z udziałem wybitnych aktorów (m. in. śp. Krzysztofa Kolbergera, Joanny Szczepkowskiej, Magdaleny Cieleckiej). Widowisko to zostało nagrodzone podczas I. Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej.

W tym roku nastąpiła też inauguracja konkursu medalierskiego WDOWOM KATYŃSKIM, którego organizatorem jest Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Dzięki tej inicjatywie niepowtarzalnymi medalami zostaną uhonorowane -nieliczne już żony po zamordowanych oficerach i policjantach. Z racji pełnionej funkcji Beata Przybyszewska – Kujawa ma również kontakty z przedstawicielami Cerkwii Prawosławnej – mnichami, którzy rezydują w monasterze Niłowa Pustyń w Ostaszkowie, tam gdzie na przełomie 1939/1940 r. przebywali polscy policjanci, zamordowani następnie w Twerze. Dążeniem Stowarzyszenia Warszawska Rodzina Policyjna 1939 r. jest zorganizowanie w tym monasterze Muzeum Pamięci Polskich Policjantów oraz szukanie możliwości budowania dobrych relacji z Rosją. Stowarzyszenie bardzo aktywnie współpracuje z Komendą Główną Policji w zakresie reaktywowania Muzeum Policji, tworzenia historycznych grup rekonstrukcyjnych, z Radą Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa w zakresie poszukiwania nieodkrytych miejsc martyrologii Polaków na Wschodzie oraz Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Przez ten ostatni urząd Beata PK została uhonorowana w 2010 r. medalem PRO MEMORIA.

Łącząc kompetencje zawodowe i pasje Beata Przybyszewska - Kujawa organizuje od 7 lat relaksujące, kameralne wyjazdy na wyspę Hvar dla Kobiet, gdzie aktywnie spędzają czas.

Lubi harmonię w życiu, uwielbia zwierzęta, podróże, interesuje się filozofią Wschodu. Jest mężatką i matką dwóch dorosłych synów – Aleksandra i Krzysztofa.

Kontakt: beata@estetyka.org www.estetyka.org www.gabi.edu.pl